Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Pracowity weekend UTW

Wtorek, 28 marca 2023, 6:48
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Pracowity weekend UTW
Fot. Gmina Czarny Bór
Kolejny pracowity weekend w Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze.

Wzorowa frekwencja, pasjonujący wykład i bardzo pouczające spotkanie związane z bezpieczeństwem seniorów, tak w dużym skrócie upłynęła ostatnia sobota w UTW w Gminie Czarny Bór. Wykład "Zdrowy senior - dobrostan psychiczny oraz terapia osób starszych" wygłosiła psycholog Agata Kolska-Mazan. Było nieco psychologicznej teorii, wyniki najnowszych badań dotyczących dobrostanu i zdrowia psychicznego, było również o profilaktyce i terapii osób w wieku senioralnym.

Podczas sobotnich zajęć studenci UTW spotkali się też z aspirantem Maciejem Trelą - przedstawicielem Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, który w sposób rzeczowy i bardzo zrozumiały instruował seniorów jak ustrzec się przed działaniami przestępców posługujących się metodami "na wnuczka", "na policjanta", "przedstawiciela banku". W ostatnim czasie, w naszym regionie, bardzo wzrosła aktywność oraz niestety "pomysłowość" i "skuteczność" różnego typu oszustów, dlatego tak ważna jest profilaktyka i przestrzeganie przed tym seniorów.

Marcowe zajęcia za nami, a następny miesiąc zapowiada się równie pracowicie. Już w kwietniu wrócą cykliczne zajęcia gimnastyczno-fizjoterapeutyczne (kochani studenci, szykujcie się na szlifowanie formy na wiosnę). 4 kwietnia zapraszamy też na kolejne zajęcia dotyczące psychologii i dobrostanu (tym razem w formie warsztatowej), a 14 kwietnia seniorzy jadą na musical "DAISY" i szlifują kulturalną formę w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
33%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group