Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3447
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prawica oddała hołd żołnierzowi

Piątek, 7 czerwca 2024, 9:38
Aktualizacja: 9:49
Autor: red
Wałbrzych: Prawica oddała hołd żołnierzowi
Fot. organizatorzy
Wczoraj o godz. 21:00 pod Pomnikiem Niepodległości w Wałbrzychu miało miejsce symboliczne zapalenie zniczy. W ten sposób wałbrzyska prawica oddała hołd żołnierzowi, który oddał życie stojąc na straży polskiej granicy.

W czwartek opinią publiczną wstrząsnęła informacja, że w Warszawie zmarł żołnierz Warszawskiej Brygady Pancernej, który został raniony nożem 28 maja br. na granicy z Białorusią. Agresorem był prawdopodobnie jeden z nielegalnych migrantów, który próbował przekroczyć stalową zaporę.

Atak miał miejsce na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych w województwie podlaskim. Użyte przez agresorów narzędzia jednoznacznie wskazują na pełną determinację i premedytację w realizacji zaplanowanego zamachu na zdrowie i życie broniących dostępu do terytorium Polski żołnierzy. Dodatkowo w stronę rannego i udzielających mu pomocy funkcjonariuszy rzucano gałęzie i kamienie.

Spotkanie ludzi prawicy pod pomnikiem miało charakter spontaniczny. Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na informację, opublikowaną tego samego dnia na platformach społecznościowych, dot. godziny i miejsca spotkania.

Pod pomnikiem środowiska prawicowe zapaliły znicze i złożyły hołd zamordowanemu na służbie 21-letniemu żołnierzowi. Podkreślono również, że okoliczności z ostatnich miesięcy, o których opinia publiczna dopiero teraz się dowiaduje, z dużą pewnością miały wpływ na przebieg tragedii. Należy tutaj wspomnieć o przeprowadzonej akcji służb państwowych, która zakończyła się aresztowaniem i potraktowaniem jak przestępców żołnierzy Wojska Polskiego, którzy na służbie użyli broni (oddając strzały ostrzegawcze). Również decyzja z kwietnia br. ministra Bodnara o powołaniu zespołu śledczego "celem ścigania żołnierzy za odpieranie agresji migrantów" miała efekt destrukcyjny na morale i bezpieczeństwo służb ochraniających naszą granicę.

Zespół prasowy Klubu Radnych PiS

Twoja reakcja na artykuł?

33
66%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
12%
Smuci
2
4%
Złości
8
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group