Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Premiera „Brzydkiego Kaczątka”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 lutego 2013, 12:05
Aktualizacja: 18:51
Autor: Michalina
Fot. Robert Bajek
Wczoraj o godzinie 17 odbyła się premiera najnowszego spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora– „Brzydkiego Kaczątka” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Na premierowe przedstawienie połączone z bankietem przybyło wielu zaproszonych gości. „Brzydkie Kaczątko” spotkało się z ogromnym entuzjazmem oraz owacjami ze strony widowni.

W spektaklu występują: Karolina Gorzkowska, Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, Zbigniew Koźmiński oraz Seweryn Mrożkiewicz. Scenariusz autorstwa Magdy Żarneckiej, reżyseria Przemysława Jaszczaka, choreografia Piotra Soroki, oprawa muzyczna Krzysztofa Domańskiego wraz ze scenografią Mariki Wojciechowskiej dały niesamowity efekt poruszający zarówno dzieci, jak i dorosłych.

„Brzydkie Kaczątko” to historia bazująca na znanej każdemu przypowieści. Tutaj jednak zostaje ona opowiedziana w taki sposób, aby można ją było odnieść do wielu sytuacji- choćby to tej prezentowanej w fabule lekcji baletu nieradzącej sobie z nauką tancerki. Bohaterowie, chcąc pomóc niezdolnej baletnicy, tworzą równoległy świat, w którym pokazana zostaje baśń o Brzydkim Kaczątku. Lekcja baletu staje się zatem lekcją życia- wiary we własne możliwości, nadziei na lepsze jutro, a dla innych przestrogą przed przysłaniającymi prawdę pozorami.

W przedstawieniu bardzo istotną rolę odgrywa warstwa muzyczna- aktorzy śpiewają piosenki, niejednokrotnie tańczą w rytm baletowych melodii- mocno oddziałuje to na wyobraźnię i przyciąga uwagę dzieci- nawet tych najbardziej pobudliwych. Dużym atutem są również efektowne kostiumy i scenografia, zbliżające opowiadaną historię do formuły baśni- lirycznej i barwnej.

Piękna historia, zagrana bardzo wyraziście i podkreślona jeszcze przez wiele audiowizualnych walorów. „Brzydkie Kaczątko” to najnowszy owoc pracy wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, który absolutnie muszą zobaczyć najmłodsi wałbrzyszanie wraz ze swoimi opiekunami, którzy z całą pewnością wyjdą z teatru równie (a może i bardziej!) zadowoleni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group