Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent mówił o miejskich spółkach

Sobota, 23 maja 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:27
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Prezydent mówił o miejskich spółkach
Fot. red.
Podczas sesji rady miasta prezydent Roman Szełemej poświęcił kilka minut na przedstawienie bieżącej sytuacji w niektórych spółkach miejskich.

- Jeśli chodzi o MZUK, to trwają przygotowania do procesu pozyskania środków na wykonanie instalacji recyklingowej przy ulicy Beethovena – mówi Szełemej. – Odbyło się wiele spotkań z projektantem, a także rozmawiałem o naszym projekcie z przedstawicielami Ministerstwa Ochrony Środowiska. Złożymy lada moment wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Koszt tego zadania to 25-30 milionów złotych.

Prezydent wspomniał też o Zamku Książ.
- Proces inwestycji na Zamku trwa. Kontynuujemy remont dachu – mówi Szełemej. – Pierwszy przetarg unieważniliśmy, bowiem wpłynęła zbyt droga oferta. Podczas Festiwalu Kwiatów Książ odwiedziło 38 tysięcy osób. Już przygotowujemy się do renowacji Palmiarni i na ten cel chcemy pozyskać środki zewnętrzne.

Prezydent Szełemej po raz kolejny podkreślił, że sytuacja Aqua Zdroju też jest stabilna i cieszy go wzrastająca liczba osób korzystających z kompleksu. MZB tymczasem coraz intensywniej przygotowuje się do projektu związanego z budową kolejnych mieszkań komunalnych – tym razem przy ulicy Staszica i Husarskiej.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group