Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3450
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent odwołał Alicję Młodecką ze stanowiska dyrektora Galerii Sztuki BWA

Czwartek, 28 grudnia 2017, 11:36
Aktualizacja: Piątek, 29 grudnia 2017, 9:33
Autor: red
Wałbrzych: Prezydent odwołał Alicję Młodecką ze stanowiska dyrektora Galerii Sztuki BWA
Fot. archiwum
Prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie odwołania ze stanowiska Dyrektora Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu. Po 35 latach pracy w BWA Alicja Młodecka przechodzi na emeryturę.

Z dniem 29 grudnia 2017 roku prezydent odwołał Alicję Młodecką ze stanowiska Dyrektora Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu.

W przeszłości Alicja Młodecka dostała medal „Mickiewicz-Puszkin” za rozwijanie współpracy kulturalnej Polski ze Wschodem. Kapituła doceniła zaangażowanie wałbrzyszanki w rozwijanie współpracy kulturalnej ze wschodnimi instytucjami kultury. Należy pamiętać, że to głównie dzięki staraniom i zaangażowaniu Alicji Młodeckiej w Galerii Sztuki BWA zaprezentowane zostały obrazy Jacka Malczewskiego czy też Jana Matejki. Propozycje BWA to obrazy pochodzące z różnych części świata. Są to dzieła niezwykle rzadko pokazywane w naszym kraju.

W tym roku odebrała tytuł „Zasłużony dla województwa dolnośląskiego”. Podczas jednej z sesji rady miasta sama zainteresowana mówiła:
- Dla mnie praca w BWA to służba publiczna – mówi Alicja Młodecka. - To olbrzymia odpowiedzialność, ale i radość pracować dla mieszkańców Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group