Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Szełemej tym razem spotkał się z mieszkańcami Piaskowej Góry

Poniedziałek, 1 października 2018, 9:32
Autor: JAZ
Wałbrzych: Prezydent Szełemej tym razem spotkał się z mieszkańcami Piaskowej Góry
Fot. JAZ
Prezydent Roman Szełemej ponownie spotkał się z wyborcami miasta. Tym razem odpowiadał na pytania mieszkańców Piaskowej Góry, którzy mogli posłuchać, co głowa miasta ma do powiedzenia w najbardziej newralgicznych dziedzinach życia Wałbrzycha.

- Jesteśmy w trakcie prac przetargowych na obwodnicę zachodnią Wałbrzycha. Mamy 7 ofert do rozpatrzenia i wiemy już, że czas budowy umiejscowi się w czasie trzech, może trzech i pół roku. Jeszcze w tym roku zamierzamy rozpocząć prace w terenie - mówił prezydent, który również wskazywał na potrzeby remontów mniejszych dróg, osiedlowych ulic, co powinno ułatwić codzienną komunikację lokalnej społeczności.

Roman Szełemej odniósł się również do tematu odkrytego basenu.
- Zrobiliśmy sondę, w której mieszkańcy wyrazili potrzebę budowy takiego obiektu. Chcąc spełnić ich oczekiwania, zamierzamy dokonać realizacji projektu już w przyszłym roku. Decyzje zostały już podjęte. Basen zostanie wybudowany.

Prezydent mówił również o polityce mieszkaniowej.
- Mamy w planach budowę nowego osiedla, które powstanie pod Chełmcem w okolicach Aqua Zdroju. Dodatkowo oczywiście nie zapominamy o remontach tych kamienic, które z racji różnych uwarunkowań muszą zostać odnowione. Nie ukrywam jednak, że dużo taniej jest budować nowe budynki, jak remontować stare, gdzie nakłady są o wiele wyższe.

Prezydent Roman Szełemej, zwrócił również uwagę na fakt, że mieszkańcy dbają o miejsca przez miasto remontowane. Spotkanie odbywało się na tak zwanej Alei Piaskowej, która całkiem niedawno została oddana do użytku.
- Cieszę się, że mieszkańcy dbają o to miejsce. Już niedługo zamontowany zostanie tu monitoring, co nie zmienia faktu, że dużo łatwiej jest nam podejmować decyzje o tak kosztownych remontach, kiedy mamy świadomość, że są one dla państwa bardzo ważne.

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
4
27%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group