Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Szełemej z absolutorium

Czwartek, 13 czerwca 2019, 12:08
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2019, 8:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Prezydent Szełemej z absolutorium
Fot. Robert Bajek
Zgodnie z przewidywaniami zdecydowana większość radnych zagłosowała "za" udzieleniem absolutorium prezydentowi Romanowi Szełemejowi.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Wałbrzycha uznała, iż Prezydent Miasta realizując budżet Miasta Wałbrzycha w roku 2018 działał zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym, ustawą o finansach publicznych, ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, Statutem Miasta oraz uchwałami Rady Miejskiej Wałbrzycha, co stanowi podstawę do wyrażenia pozytywnej opinii
o wykonaniu budżetu Miasta Wałbrzycha oraz do wystąpienia do Rady Miejskiej z wnioskiem o udzielenie Prezydentowi Miasta absolutorium za rok 2018.

Radni najpierw podjęli uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania prezydentowi Szełemejowi, a następnie przy 18 głosach "za" i 2 "przeciw" udzieli mu również absolutorium.
- Pracujemy w niezwykle trudnych warunkach finansowych i do tego zaczęliśmy realizację wielkiej inwestycji, jaką jest budowa obwodnicy - mówi prezydent. - To absolutorium to podziękowanie dla grupy osób mocno zaangażowanych w rozwój miasta. Szukamy nowych rozwiązań na finansowanie inwestyycji. Staramy się spełniać oczekiwania mieszkańców i nadrabiać stracony czas. Wzywań przed Wałbrzychem jest wciąż wiele. Liczba mieszakńców maleje, ale robimy wiele, by ten trend powstrzymać - budowa żłobków, przedszkoli, mieszkań komunalnych - to wszystko ma na celu zachęcanie ludzi do pozostania w Wałbrzychu. Krytycy naszych działąń powinni przedstawić inne drogi, inne możliwości, a ja przez 8 lat takich podpowiedzi i rozwiązań nie usłyszałem. Po 8 latach nikt nie wskazał nam okazji, z których byśmy jako miasto nie skorzystali.

Twoja reakcja na artykuł?

18
62%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
10%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group