Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3105
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Szełemej zadowolony z miejsca w rankingu "Wspólnoty"

Poniedziałek, 9 października 2017, 15:28
Aktualizacja: Wtorek, 10 października 2017, 9:17
Autor: red
Wałbrzych: Prezydent Szełemej zadowolony z miejsca w rankingu "Wspólnoty"
Fot. użyczone
Jak już informowaliśmy, Wałbrzych znalazł się w gronie dziesięciu miast na prawach powiatu nagrodzonych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".

Nasze miasto znalazło się w gronie laureatów w dziale "Wydatki Inwestycyjne Samorządów 2017", w tej kategorii zostały podsumowane wydatki na inwestycje w miastach w latach 2014 – 2016, a tak wysokie miejsce potwierdza dobre tempo rozwoju Wałbrzycha.

Jak twierdzi Prezydent Roman Szełemej:
- Zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni na arenie ogólnopolskiej. To znak, że w Wałbrzychu poziom rozwoju i wydatków na inwestycje jest utrzymywany na dobrym poziomie, a przecież realizowane inwestycje mają służyć przede wszystkim mieszkańcom i wpływać na ich komfort życia. Budowa Aqua Zdroju i Starej Kopalni to dla naszego miasta ogromny wysiłek, ale stoimy przed jeszcze większym wyzwaniem, jakim jest obwodnica zachodnia. To będzie największa inwestycja w powojennej historii naszego miasta i wierzę, że jej wykonanie będzie oznaczać dla całego regionu nowe otwarcie i znacząco zwiększy dostępność komunikacyjną. Muszę w tym miejscu także podkreślić ogromne kwoty przeznaczone na modernizację transportu publicznego, drogi i komunikację, wielkie nakłady na remont infrastruktury szkolnej i sportowej oraz budowę nowych mieszkań, przedszkoli i żłobków - podsumowuje prezydent.

Nagrody zostały wręczone podczas XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 5–6 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group