Niedziela, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Wałbrzycha i posłanka zachęcają do przepowadzenia badań profilaktycznych u dzieci

Piątek, 16 maja 2014, 19:27
Aktualizacja: Sobota, 17 maja 2014, 16:25
Autor: PAW
Wałbrzych: Prezydent Wałbrzycha i posłanka zachęcają do przepowadzenia badań profilaktycznych u dzieci
Fot. PAW
W dniach 16 i 17 maja Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Prezydentem Miasta Wałbrzycha będzie prowadzić badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.
- Włączyliśmy się do tej akcji, bo profilaktyka u dzieci jest bardzo ważna – mówi Roman Szełemej. - Mamy w naszym mieście świetnie wyposażone i funkcjonujące szpitale, ale należy pamiętać, że im wcześniej wykryjemy chorobę tym większa szansa na wyzdrowienie.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stoi w Rynku w Wałbrzychu koło Biblioteki pod Atlantami. Ambulans Fundacji to unikalna, mobilno stacja medyczna, składająca się z poczekalni - rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
- Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć – mówi posłanka Halina Szymiec-Raczyńska. - Po raz pierwszy w Wałbrzychu tak szeroko zakrojona akcja profilaktyczna, gdzie zostanie przebadanych kilkaset dzieci, zostanie przeprowadzona.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group