Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3267
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent wydał zarządzenie w sprawie opłat parkingowych

Sobota, 23 lipca 2016, 13:15
Autor: red
Wałbrzych: Prezydent wydał zarządzenie w sprawie opłat parkingowych
Fot. red
22 lipca prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na parkingach przy ul. Kasztanowej, ul. Kilińskiego, ul. Rycerskiej, ul. Sikorskiego, ul. Młynarskiej, al. Wyzwolenia.

Prezydent wprowadził obowiązek ponoszenia opłat za korzystanie z mienia gminy w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do godz.17.00.

I tak - stawka opłaty za każdą rozpoczętą godzinę parkowania pojazdów samochodowych do 3,5 t na
oznaczonych parkingach niestrzeżonych przy ul. Kilińskiego, ul. Rycerskiej i al. Wyzwolenia w Wałbrzychu
wynosi 2,00 zł. Stawka opłaty za każdą rozpoczętą godzinę parkowania pojazdów samochodowych do 3,5 t na oznaczonych parkingach niestrzeżonych przy ul. Kasztanowej, ul. Sikorskiego i ul. Młynarskiej w Wałbrzychu wynosi 1,00 zł. Stawka opłaty za każdą rozpoczętą godzinę parkowania autobusów na oznaczonym parkingu niestrzeżonym przy ul. Kasztanowej w Wałbrzychu wynosi 10,00 zł.

Opłat, o których mowa nie pobiera się od:

1) kierujących pojazdami samochodowymi z napędem hybrydowym lub napędem elektrycznym. W czasie postoju pojazd winien posiadać oznaczenie pozwalające kontrolerowi na identyfikację pojazdu jako pojazdu z napędem hybrydowym lub napędem elektrycznym,

2) kierujących motocyklami,

3) osób niepełnosprawnych kierujących pojazdami samochodowymi lub kierujących pojazdami samochodowymi opiekunów osób niepełnosprawnych na wyznaczonych w tym celu miejscach postojowych. W czasie postoju kierowca zobowiązany jest do wystawienia za szybę ważnej karty parkingowej

4) kierujących trwale oznakowanymi pojazdami hospicjów.

Za nieuiszczenie opłaty za postój pojazdu samochodowego lub za przekroczenie opłaconego czasu
parkowania ustalona została opłata dodatkowa w wysokości 250 zł płatna w ciągu 14 dni od dnia zdarzenia (wystawienia wezwania-raportu).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group