Poniedziałek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Dobromira, Kwiryna, Leonarda
Czytających: 3667
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Procent dla wałbrzyszan

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 marca 2020, 10:28
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 7:59
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Tradycyjnie już w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie zachęcające do oddawania jednego procentu z podatku na organizacje pozarządowe.

Przedstawiono listę podmiotów, które posiadają status organizacji pożytku publicznego. Bogusława Czupryn z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu przedstawiła warunki, jakie należy spełnić, by znaleźć się na takiej liście. O przekazanie wspomnianego procenta mogą ubiegać się organizacje, które na terenie Wałbrzycha realizują swoje zadania. Przeważnie to stowarzyszenia, fundacje czy kluby sportowe.
- W celu wyjaśnienia wszystkich zawiłości wydaliśmy ulotkę, gdzie przedstawione są wszystkie organizacje wraz numerami KRS – tłumaczy Bogusława Czupryn.

Każda z organizacji działa na rzecz innych, czyni dużo dobrego. Kryteria, jakie musi spełnić, są jednak dość rygorystyczne i określone ustawą o działalności pożytku publicznego.
- Warunki są jednakowe dla wszystkich. Każda organizacja musi mieć status OPP. Co ważna każda nowa, nawet taka, która dopiero powstaje, może się o taki status starać – dodaje pani Czupryn.

Na terenie miasta za rok 2019 status pożytku publicznego otrzymały 42 organizacje.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group