Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: „Profesjonalni niepełnosprawni” w OPS w Głuszycy

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 9:00
Aktualizacja: 9:32
Autor: red
REGION, Głuszyca: „Profesjonalni niepełnosprawni” w OPS w Głuszycy
Fot. użyczone
W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy ruszyła rekrutacja osób do uczestnictwa w projekcie "PROFESJONALNI NIEPEŁNOSPRAWNI", którego realizatorem jest Fundacja Aktywizacja.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, a także uzyskanie przez te osoby możliwości zatrudnienia. Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału w projekcie przystąpiło 10 osób niepełnosprawnych z terenu gminy Głuszyca. W ramach projektu beneficjenci będą mieli do dyspozycji: doradcę zawodowego, pośrednika pracy, psychologa oraz prawnika. Ponadto podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał opracowaną indywidualną ścieżkę zawodową, odbędzie warsztaty umiejętności społecznych, szkolenia zawodowe, informatyczne oraz seminaria prawne, będzie uczestniczył w spotkaniach aktywizacyjnych oraz w środowiskowych grupach wsparcia. Udział w niniejszym projekcie obejmuje również podjęcie zatrudnienia w ramach płatnych staży zawodowych.

Jednocześnie informujemy, że w miesiącu kwietniu 2015 r. odbędzie się kolejna rekrutacja do uczestnictwa w projekcie „PROFESJONALNI NIEPEŁNOSPRAWNI”. Zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głuszycy wszystkich chętnych mieszkańców, którzy spełniają poniższe kryteria:
• są w wieku od 18 lat do 67 ;
• posiadają orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym lub umiarkowanym;
• nie uczestniczą w Warsztatach Terapii Zajęciowej, Zakładach Aktywności Zawodowej lub innych formach wsparcia w celu aktywizacji zawodowej, współfinansowanej przez PFRON

Chęć udziału w projekcie można zgłaszać, dzwoniąc pod numer telefonu 74 8456 343.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group