Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4642
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Profilaktyka stomatologiczna

Piątek, 5 listopada 2021, 8:42
Autor: red
REGION, Mieroszów: Profilaktyka stomatologiczna
Fot. organizatorzy
Gmina Mieroszów oraz Direct Medic – operator dolnośląskiego Dentobusu, zapraszają uczniów szkół i przedszkoli Gminy Mieroszów do udziału w programie BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej dzieci i młodzieży.

Program prowadzony będzie w Dentobusie – w pełni przygotowanym, autonomicznym, mobilnym gabinecie stomatologiczny, który odwiedzi wszystkie nasze szkoły i przedszkola.

JAK ZAPISAĆ DZIECKO DO PROGRAMU? To proste, aby zapisać dziecko do programu należy wypełnić w szkole/ przedszkolu, do którego uczęszcza Państwa dziecko oświadczenie o wyrażeniu zgody na przystąpienie do programu.

NA CZYM TO POLEGA?
Przegląd, w którym między innymi lekarz zbada stan uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej) zakończy się wydaniem karty Pacjenta. Z karty rodzic dowie się o potrzebach leczniczych swojego dziecka.

ILE TO KOSZTUJE? NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.

CZY WARTO? Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu. Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka.

CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia? Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.

CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE? W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.

CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNACJI LECZENIA? NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej). Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

Więcej informacji o realizatorze świadczeń znajdą Państwo na stronie www.directmedic.pl

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group