Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Program "Mieszkanie Plus" będzie realizowany w Szczawnie–Zdroju

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 6:33
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Program "Mieszkanie Plus" będzie realizowany w Szczawnie–Zdroju
Fot. red
W ubiegłym roku informowaliśmy o przystąpieniu Szczawna–Zdroju do Programu "Mieszkanie Plus". Po okresie wyczekiwania na wdrożenie zmian związanych z finansowaniem programu na szczeblu centralnym (zmiana operatora – banku), powoli następuje ciąg dalszy.

Następnym etapem jaki musimy przejść to przeprowadzenie rozpoznania dot. zainteresowania mieszkaniami w ramach tego przedsięwzięcia.

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój realizuje program pn. „Mieszkanie Plus”. Planuje się, że z tego programu w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie, aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym. Ponadto rząd przewiduje, że lokal będą mogły otrzymać osoby, które nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku. W zakres pakietu „Mieszkanie Plus” wchodzi program dopłat do czynszu „Mieszkanie na Start”.

Jego celem jest poprawa dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych.
System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie.

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój planuje pilotażowo wdrożyć rządowy program „Mieszkanie Plus” wraz z dodatkowym programem „Mieszkanie na Start”, w ramach których w Uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój przewidywana jest budowa mieszkań o charakterze budownictwa wielorodzinnego w ilości 40 mieszkań dwu i trzy pokojowych. Brane są pod uwagę lokalizacje przy ulicach Kolejowej i Chopina. Przekazanie pierwszych mieszkań do eksploatacji planowane jest w II półroczu 2021 roku.

Opinie mieszkańców i udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania ww. programów i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Prosimy o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej w terminie do dnia 30 kwietnia 2019 roku do Urzędu Miejskiego, ul. Kościuszki 17, pok. 5 (parter).

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mr.gov.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group