Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4476
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Projekt rękodzieło

Wtorek, 22 września 2020, 6:48
Aktualizacja: Środa, 23 września 2020, 8:11
Autor: red
Wałbrzych: Projekt rękodzieło
Fot. WOK Wałbrzych
#projekt rękodzieło to inicjatywa mająca na celu pokazanie, że twórczość to nie tylko kartka, farby i kredki.

Poprzez warsztaty rękodzielnicze chcemy pokazać dzieciom, co można wyczarować z papieru, na czym polega decoupage, jak zrobić nigdy nie więdnące kwiaty i explodujące pudełko. Natomiast Pracownia UL-KA pokaże im, że na maszynie każdy potrafi szyć. Wszystko to będzie się działo po to, aby zachęcić dzieciaki do kreatywnego, nieszablonowego działania. Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się technik twórczych, które będą mogły wykorzystać w przyszłości w codziennym życiu.
– I tak jak kiedyś nas ktoś zaraził pasją, tak teraz My chcemy zrobić to samo z uczestnikami naszego projektu – mówi inicjatorka projektu Justyna Drapała.

Planowanym efektem projektu jest pokazanie ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego, rozwój zdolności manualnych, kreatywne myślenie oraz zdobycie przez uczestników wiedzy i praktycznych umiejętności rękodzielniczych.

Planujemy zorganizować 4 spotkania podczas których jednocześnie będą się odbywać 2 warsztaty w których będzie brało udział 20 uczestników. Na zakończenie projektu planujemy zorganizowanie wystawy w przestrzeniach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, na której zaprezentujemy ok 80 prac uczestników projektu. Wręczymy podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w naszej inicjatywie.

W skład zespołu inicjatywy wchodzą – Justyna Drapała, Kamila Kołodziejczyk i Beata Łukiewicz.

Partnerem projektu jest sklep z artykułami do rękodzieła Foamiran Polska, a instytucją wspierającą projekt Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group