Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Promocja zdrowia" w Teatrze Dramatycznym

Środa, 3 grudnia 2014, 7:25
Aktualizacja: 13:29
Autor: red.
Wałbrzych:
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbył się XXII Festiwal „Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – wybieram zdrowie”, realizowany przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Wałbrzychu i PTOZ Oddział Terenowy w Wałbrzychu przy wsparciu Urzędu Miasta Wałbrzych.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała Danuta Marosz - Dyrektor wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, wspólnie z Małgorzatą Bąk - Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Wałbrzychu i Grażyną Chaszczewską-Wojas - Kierownikiem Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu. W ceremonii otwarcia Festiwalu udział wziął również Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, który złożył gratulacje organizatorom Festiwalu a wykonawcom życzył niezapomnianych wrażeń ze sceny.

-Kilka terminów w naszym kalendarzu jest stałych. Stały jest termin "Fanaberii", stałe terminy dotyczą premier i stałe terminy - zawsze na początku grudnia - dotyczą Festiwalu "Promocja zdrowia". To dla nas ogromna radość i przyjemność móc współpracować z osobami, które organizują ten Festiwal, które go wymyśliły. Według naszej wiedzy jest to najstarszy festiwal, który łączy sztukę z wiedzą, w którym rozumne myślenie zostaje przedstawione w sposób najpiękniejszy jak to tylko możliwe - powiedziała Danuta Marosz

Podczas XXII Festiwalu „Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – wybieram zdrowie” zaprezentowało się osiem szkół - cztery podstawówki i cztery szkoły ponadpodstawowe. PSP nr 30 zaprezentowało sztukę "Kłopoty Czerwonego Kapturka", PSP nr 28 - "Zosta i Tosia", PSP 26 z Zespołu Szkół Integracyjnych - "Nigdy nie jest za późno" a PSP nr 5 - "Jak o swoje zdrowie dbać". Gimnazjum należące do wałbrzyskiego Zespołu Szkół Muzycznych wystawiło spektakl "Plaga XI", PG nr 6 - "Dyptyk", PG nr 3 - "Pięknym być...", a PG 9 przy ZSI - "Kto zabrał mi moje skrzydła?".

W ciągu minionych 21 lat trwania projektu w eliminacjach wystawiono przeszło 500 sztuk, w których wystąpiło ponad 7 tysięcy uczniów. Większość spektakli była wymyślana i przygotowywana przez dzieci i młodzież z pomocą nauczycieli i opiekunów. Wystawiane spektakle mówią o zdrowym stylu życia, uzależnieniach, profilaktyce zdrowotnej. Cały projekt ma na celu między innymi promowanie wśród dzieci i młodzieży działań związanych ze zdrowiem, przekazywanie wiedzy o zdrowiu w ciekawy, niecodzienny sposób, połączenie działań młodzieży, nauczycieli, rodziców, środowisk artystycznych i władz lokalnych na rzecz promocji zdrowia. Od początku trwania projektu cieszył się on dużym zainteresowaniem szkół, oraz wielu instytucji i organizacji przy nim pracujących.

***

Wyniki XXII Festiwalu „ Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – wybieram zdrowie”.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 Wałbrzych
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Wałbrzych
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 Wałbrzych

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 9 Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Wałbrzych
II miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 6 Wałbrzych
III miejsce: Zespół Szkół Muzycznych Wałbrzych

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group