Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3185
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Promować pielęgniarstwo

Środa, 23 września 2020, 6:42
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2020, 8:09
Autor: JAZ
Wałbrzych: Promować pielęgniarstwo
Fot. PWSZ Wałbrzych
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Robert Wiszniowski wzięli udział w konferencji poświęconej promocji kształcenia zawodowego na kierunkach medycznych, które w Wałbrzychu są dość mocno oblegane.

Podczas spotkania w pierwszej kolejności poruszono temat pielęgniarstwa i położnictwa, czego częścią jest obecna i przyszła sytuacja zawodowa pielęgniarek, ale i położnych w regionie. Jednym z ważniejszych wątków było wsparcie finansowe, zawarte w programie stypendialnym dla studentów Pielęgniarstwa i Położnictwa.
- Zawód pielęgniarki jest trudny, ale cieszy, że liczba chętnych by wykonywać ten zawód nie maleje. Młodzi ludzie mają poczucie, że mogą w ten sposób pomóc, ale oni też potrzebują pomocy. Dlatego dla nas ważna jest współpraca uczelni ze środowiskiem medycznym w naszym mieście – tłumaczy wizję współpracy Robert Wiszniowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu.

Taki punkt widzenia rozumieją politycy, dyrektorzy szpitali, czynni lekarze.
- Musimy wspierać uczelnie, która kształci młodych ludzi na kierunkach medycznych. Ich przyszłość,to nasza przyszłość, to przyszłość służby zdrowia na Dolnym Śląsku. Perspektywa pracy w zawodzie pielęgniarki na ten moment nie jest jeszcze najlepsza, ale liczę na to, że za 3 lata, kiedy dzisiejsi studenci będą kończyć szkołę, sytuacja się zmieni na ich korzyść – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Marcin Krzyżanowski nawiązywał do zmian w przepisach dotyczących służby zdrowia. Zwracano uwagę na większy nakład finansowy, gwarancję zatrudnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group