Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4352
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Wrocław: Promują Festiwal we Wrocławiu

Wtorek, 26 kwietnia 2022, 9:23
Autor: red
Wałbrzych/Wrocław: Promują Festiwal we Wrocławiu
Fot. użyczone
30 kwietnia w Zamku Książ rozpoczyna się XXXII Festiwal Kwiatów i Sztuki. W tym roku floryści wykonają kwiatowe aranżacje w temacie Baśni i Bajek. Jednak zanim rozpocznie się coroczna impreza w Książu, możecie wybrać się w podróż po Wrocławiu wyjątkowym tramwajem.

W ramach promocji Zamek Książ udekorował jeden z tramwajów. Wszystko to było możliwe dzięki współpracy z MPK Wrocław. Egzotyczną i kolorową dekorację z żywych kwiatów i suszu przygotował zaangażowany w Festiwal od lat – mistrz florystyki Maciej Krzus. Prace trwały od kilku dni, a na miejscu w tramwaju od rana montowano kwiatowe aranżacje. Wszystko w klimacie bajkowym.

Tramwaj będzie kursował na trzech liniach do piątku włącznie. A od soboty warto odwiedzić Zamek Książ, gdzie do 3 maja włącznie można wziąć udział w Festiwalu Kwiatów i Sztuki. To okazja, aby zobaczyć najnowsze trendy w florystyce, aranżacje kwiatowe w wyjątkowych wnętrzach Zamku, wziąć udział w pokazach, poznać historię Książa podczas wykładów, a także spędzić rodzinnie czas podczas warsztatów i zabaw z bajkowymi postaciami. Dla amatorów roślin czekają stoiska roślinne, a dla najmłodszych strefa dmuchańców. Dla fanów historii polecamy zwiedzanie zamkowych podziemi z przewodnikiem, a dla pragnących jeszcze większych wrażeń – polecamy nocne zwiedzanie Baba Jaga.

Książ będzie otwarty dla turystów w godzinach 9:00-19:00.

Koszt biletów to 49 zł bilet normalny oraz 44 zł bilet ulgowy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
4
44%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group