Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3639
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Propozycje na październik

Poniedziałek, 12 października 2020, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 13 października 2020, 8:20
Autor: red
Wałbrzych: Propozycje na październik
Fot. organizatorzy
Nowa wystawa, zajęcia edukacyjne „Bajtel w Kopalni”, specjalne zwiedzanie i warsztaty dla rodzin oraz Nocne Zwiedzanie dla dorosłych – to propozycje Starej Kopalni w Wałbrzychu na kolejne dni października.

23 października nastąpi otwarcie nowej wystawy w przestrzeniach Starej Kopalni. W galerii obiektu pojawi się ekspozycja Piotra Nowaka - autora wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz wielokrotnego stypendysty Arts Council Norway. Zajmuje się rzeźbą, instalacją, video, projektowaniem, a jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. Prezentowana wystawa stanowi próbę zmierzenia się z własną twórczością i jej oceną. Podzielona w metodyczny sposób przestrzeń galerii jest rodzajem labiryntu, gdzie prace powstałe na przestrzeni ponad 10 lat stają się elementami rzeczywistości zastępczej. Stopniowo, wkraczając w głąb sali widz przekonuje się, że sprzeczność pojawia się również na poziomie samego tworzywa. Z pozoru delikatna i krucha ceramika, staje się bohaterką wielkoformatowych rzeźb. Większość prac prezentowanych na wystawie jest efektem poszukiwań w medium ceramicznym. Są to rezultaty procesów wymagających wyjątkowej precyzji i umiejętności. Ceramika nie jest jednak jedynym medium, z którym pracuje artysta. Na wystawie pojawi się również tkanina, druk oraz wideo. “Esencja Zgrzytu” w założeniu wypełnia przestrzeń w sposób nieinwazyjny, stwarzając warunki do refleksyjnego i swobodnego odczuwania, przeżywania o charakterze nie tylko estetycznym, ale i dydaktycznym. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.00. Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje awizacja na adres mailowy: galeria@starakopalnia.pl. Wystawa czynna będzie do 3 stycznia 2021 roku.

24 października Stara Kopalnia zaprasza na zajęcia sensoryczne dla najmłodszych odbiorców czyli „Bajtel w Kopalni”. Podczas zajęć uczestnicy odwiedzą przestrzeń wystawienniczą Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni w nowej aranżacji oraz stworzą własne wyjątkowe odlewy rączek lub stóp. W ramach rozgrzewki i ćwiczeń manualnych dzieci ulepią dowolne kształty, postacie lub fantastyczne stworzenia. Instytucja zaprasza maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:00. Zajęcia trwają około godziny. Liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online na stronie internetowej Starej Kopalni. Ze względu na charakter zajęć organizator prosi o odpowiednią odzież - dotyczy to rodziców i dzieci. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.

Również 24 października w ramach akcji Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej #odkrywajlokalnie odbędzie się wycieczka po Starej Kopalni i Aqua-Zdroju, a uczestników oprowadzi przewodnik Starej Kopalni. Start o godzinie 11.00, zbiórka pod Kawiarnią Sztygarówka na terenie Starej Kopalni. Udział bezpłatny.

W piątek, 30 października odbędzie się Straszny Wieczór w Starej Kopalni – w ramach tego wydarzenia instytucja zaprasza na warsztaty ceramiczne o godzinie 17.00 (będzie możliwość stworzenia własnych ozdób z gliny oraz zdobienia magnesów) i specjalną edycję zwiedzania z zadaniami i zagadkami górniczymi skierowaną do rodzin z dziećmi o godzinie 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety dostępne online na stronie www.starakopalnia.pl. Podczas zwiedzania i warsztatów obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci powyżej 7-go roku życia i rodziców.

Z kolei wieczorem Stara Kopalnia zaprasza dorosłych (powyżej 16-go roku życia) na Straszne Zwiedzanie – będzie to specjalna edycja Nocnego Zwiedzania z ekwipunkiem górniczym dla uczestników, zadaniami do wykonania i pilnującymi podziemi zjawami. Liczba miejsc ograniczona – bilety dostępne na stronie instytucji. Start o godzinie 20.00.

W każdym tygodniu odbywają się Ceramiczne Środy – są to warsztaty tworzenia małej formy rzeźbiarskiej w Centrum Ceramiki Unikatowej. Instytucja zaprasza wszystkich na godzinę 16.30 – jest to świetna opcja na spędzenie kreatywnie środowego popołudnia i rozwinięcie swojej artystycznej strony. Bilety dostępne online na stronie Starej Kopalni.

Stara Kopalnia stosuje się do wszystkich zaleceń związanych z pandemią COVID-19, dba o bezpieczeństwo turystów oraz uczestników zajęć i wydarzeń. Wymagane jest zakrycie nosa i ust, na terenie obiektu obowiązują ograniczenia dotyczące liczby osób w danych pomieszczeniach, a w strategicznych punktach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group