Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2798
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pryszczyca w powiecie – ćwiczenia rozpoczęte

Wiadomości: REGION
Piątek, 7 września 2012, 15:42
Aktualizacja: 15:43
Autor: red
Fot. red
Trzy dni trwały w naszym powiecie ćwiczenia symulacyjne z zakresu zwalczania pryszczycy. Największe tego typu w Polsce, angażujące 112 uczestników oraz przedstawicieli służb i sił powiatu wałbrzyskiego.

Scenariusz przebiegał następująco: najpierw wpłynęło powiadomienie o podejrzeniu wystąpienia pryszczycy w jednym z gospodarstw w Niedźwiedzicy, w gminie Walim. Po uzyskaniu potwierdzenia informacji o wystąpieniu choroby, Starosta Wałbrzyski Robert Ławski - zgodnie z obowiązującą w takich przypadkach procedurą - zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego i przydzielił zadania odpowiednim służbom. Przez kolejny dzień, tj. 6 września, trwały ćwiczenia symulacyjne w gospodarstwach w Niedźwiedzicy na terenie gminy Walim.
- Po raz pierwszy w praktyce na tak dużą skalę możemy sprawdzić działania wszystkich służb, straży i inspekcji - mówiła podczas konferencji otwierającej ćwiczenia Zofia Batorczak, Dolnośląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, dziękując za taką możliwość Robertowi Ławskiemu.

- Pryszczyca to choroba, która szybko się rozprzestrzenia i powoduje ogromne straty materialne. Wyćwiczenie umiejętności trafnego analizowania sytuacji kryzysowych i szybkiego podejmowania słusznych decyzji w podobnych sytuacjach jest celem naszych ćwiczeń - wyjaśniał Jak Dorobek, zastępca Dolnośląskiego Lekarza Weterynarii.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wiesiek 8-09-2012 18:47
:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group