Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1526
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prywatne Ogródki Działkowe w Jedlinie Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Niedziela, 25 sierpnia 2013, 13:36
Autor: opr. PAW
Fot. red
Prywatne, ogrodzone i dozorowane przez cały rok ogródki działkowe, położone na prywatnym terenie gospodarstwa rolnego w uzdrowisku Jedlina Zdrój, wśród malowniczych wzgórz, z widokiem na Wielką Sowę, w bezpośrednim sąsiedztwie zagród z kozami, owcami, królikami i specjalnie sprowadzanymi z Węgier świniami wełniastymi. To wszystko w Jedlinie Zdroju.

– To taki nasz rodzinny pomysł na całkiem inną agroturystykę. Posiadamy gospodarstwo rolne w przepięknym uzdrowisku Jedlina Zdrój. Tutaj zawsze coś się dzieje. Chcemy zaprosić do prawdziwie aktywnego wypoczynku wszystkich tych, którzy nie mają pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Nie trzeba wydawać kilkaset złotych w ciągu jednego weekendu, by zapewnić rodzinie wspaniałą zabawę za miastem. Wystarczy kilkadziesiąt złotych na miesiąc, by mieć gdzie przyjechać na grilla, zostawić samochód, pójść na spacer, pojeździć rowerem, poplewić truskawki, zerwać własną cebulkę i marchewkę – jak kto woli. Przewidujemy również ogólnodostępne atrakcje na terenie naszego ogrodu, m.in. wypożyczalnie rowerów, wielki namiot z bawialnią dla dzieci, chcemy również wybudować własną wędzarnię i dużą wiatę grillową, a w niedalekim czasie uruchomimy własne pokoje noclegowe. Dzięki sąsiedztwu wybiegów i zagród dla zwierząt nasze ogródki będą namiastką prawdziwej wsi – zaprasza pan Daniel.

Już w październiku pomysłowy rolnik z Jedliny Zdroju chce oddać w użytkowanie ogrodzone działki pierwszym chętnym działkowiczom.

– Już teraz na naszej stronie internetowej http://ogrodki-jedlinazdroj.lcg.pl przyjmujemy zgłoszenia na ogródki działkowe. Z powodu ograniczonej ilości miejsca, przyjęliśmy zasadę – kto pierwszy, ten lepszy. Pierwsze oddanie ogródków w użytkowanie planujemy na miesiąc październik. Jak wiadomo prace w ogrodzie trwają cały rok. A jesień jest w kalendarzu działkowicza szczególnym okresem, gdyż w tym właśnie czasie planujemy przyszłe nasadzenia roślin, przygotowujemy i nawozimy ziemię pod konkretne uprawy oraz wykonujemy prace aranżacyjne (wytyczamy miejsca upraw, utwardzamy teren). Zatem sezon działkowy rozpoczynamy właśnie od jesieni – tłumaczy przedsiębiorczy gospodarz.

Prywatne ogrody działkowe to w obecnej chwili nowość w Polsce. Pomysł pana Daniela chce przełamać monopol na ogródki, które do tej pory oferował jedynie Polski Związek Działkowców.

– Wszystkie ogrody działkowe znajdują się w zarządzaniu Polskiego Związku Działkowców. Oni mają monopol. Tylko Związek przyznaje działki, więc aby działkę otrzymać, należy się do Związku zapisać. Owszem, składki są niskie, na poziomie kilkuset złotych rocznie. Ale, co widać w wielu miejscach, te działki straszą! Nieogrodzone, niedozorowane, skupione wokół zabudowanych dzielnic są siedliskiem narkomanów i chuliganerii, tam co rusz palą się jakieś altanki. Poza tym, teraz szykują się jakieś ustawodawcze zmiany i nie wiadomo jak w ogóle od stycznia Związek będzie działał, tam sprawa jest niejasna. Dlatego my damy alternatywę tym, którzy chcą mieć własną działkę, na prostych i jasnych zasadach – naświetla sprawę pomysłodawca.

– Nasze przedsięwzięcie prowadzenia ogrodów działkowych jest całkowicie prywatnym działaniem. Przyświeca nam zasada – nasz klient, nasz pan. Już podczas pierwszego spotkania ustalimy szczegóły i przedstawiamy chętnym osobom regulamin oraz umowę dzierżawy. Nasz klient sam decyduje, jak dużą działkę i na jaki czas chce wydzierżawić. Oczywiście może on skorzystać z szeregu dodatkowych opcji takich jak możliwość bezpośredniego podłączenia wody, czy prądu bezpośrednio do działki, a nawet dostępu do sieci internet po WiFi. Dopasujemy się do klienta – zapewnia z uśmiechem pan Daniel.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 516158528 lub na stronie internetowej: http://ogrodki-jedlinazdroj.lcg.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~RŚ 25-08-2013 21:02
A gdzie pomysłowy Dobromir znalazł ogrody w których działkowcy PZD płacą rocznie po kilkaset złociszy, skoro stawka za m2 rocznie wynosi 19 gr?+ kilkanaście, dwadzieścia parę złotych, w ramach opłat ustalanych przez walne zebrania, czyli działkowców. 65% z opłat za użytkowaną powierzchnię pozostaje w ogrodzie. Poza tym mam pytanie- jaka wielkość mierzona w złotych, kryję się pod określeniem- kilkadziesiąt złotych miesięcznie- 30 zł, 70 zł, a może 90 zł.
~ukryta reklama? 25-08-2013 21:48
Skąd te informacje o :niskich składkach na poziomie kilkuset złotych rocznie: ? Ostatnio jak płaciłem to było ok 60zł za cały rok.
~wolnorynkowiec 26-08-2013 8:51
tak jest! precz z monopolami
~ 9-04-2014 17:20
Ja posiadam działke w jedlinie zdroju od PZD 200m i płacę tylko jeden raz w roku po 19 gr.za metr kw.czyli 38zł.rocznie.A nie kilkaset zł.rocznie. To bzdura.
~działkowiec 28-08-2015 14:19
Pan Daniel, nie wie chyba co mówi. Proponuje zejść na ziemię i podać realne koszty ponoszone przez działkowców w ROD - będące na poziomie jak piszą przedmówcy. Kilkaset, a może nawet około tysiąca złotych to chciał na tym zarabiać Pan Daniel. Wspaniała propozycja dla " głupich" jednak nie wypaliła.
~Pawel 8-05-2018 12:13
No tak polak chcilby najlepij zadarmo!! Za telefon placi 60 zl na miesic a chcialby za dzialke placic 30zl rocznie !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group