Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2282
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Prywatni przewoźnicy walczą o klientów

Piątek, 10 maja 2013, 11:56
Aktualizacja: 13:27
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Prywatni przewoźnicy walczą o klientów
Fot. PAW
Od kilku dni osoby podróżujące z Boguszowa–Gorc do Wałbrzycha busami prywatnego przewoźnika linii nr 32 zapłacą za bilet tylko 2 zł.

Dotychczas na linii Wałbrzych-Boguszów-Gorce ceny biletów u jednego z prywatnych przewoźników kosztowały 2.90 zł (z Boguszowa do Wałbrzycha) i 3.20 zł (z Gorc do Wałbrzycha). Od kilku dni busy tejże linii wożą pasażerów za 2 zł.

To z pewnością odpowiedź na pojawienie się na tej trasie autobusów komunikacji miejskiej, które kursują dzięki porozumieniu, jakie Gmina Wałbrzych zawarła z Gminą Boguszów-Gorce. Przypomnijmy, że na mocy tego porozumienia z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc kursuje teraz w dni robocze 20 autobusów linii komunikacyjnej nr 2. W soboty tych kursów jest 10, a w niedziele i święta osiem.

Mieszkańcy Boguszowa-Gorc nie kryją, że już odczuwają oszczędności, które wynikają z konkurencji, jaka zapanowała na tej trasie. Warto w tym miejscu jeszcze dodać, że w tej konkurencji cenowej biorą również udział busy prywatnych przewoźników kursujących na trasie Wałbrzycha-Kamienna Góra. Tutaj ceny biletów zostały obniżone nawet o 50 procent.

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group