Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Przebudowa trwa

Wtorek, 4 maja 2021, 6:42
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Przebudowa trwa
Fot. JAZ
Trwa przebudowa 11–kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej pomiędzy Świdnicą a Wałbrzychem.

Pierwszy etap obejmował przebudowę odcinka od ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy do zaprojektowanego ronda w Witoszowie. Następnie realizowana była przebudowa od ronda w Witoszowie do kolejnego ronda w Modliszowie. Ostatnim etapem określono prace na odcinku od ronda w Modliszowie do istniejącego ronda na ul. Uczniowskiej w Starym Julianowie.

Trasa DW nr 379 biegnie w większości przez teren niezabudowany, na swojej długości przechodząc jedynie przez dwie miejscowości – Stary Julianów (gm. Walim) oraz Modliszów (gm. Świdnica). 11 km odcinek drogi zaprojektowano dla klasy G, przy prędkości projektowej 70 km/h i prędkości miarodajnej 90 km/h poza terenem zabudowanym. Projektowana szerokość jezdni wyniesie 7,0 m + 2x0,5 m opaski - o konstrukcji jak dla jezdni głównej. Na łukach zaprojektowano poszerzenie jezdni zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szerokość poboczy: 1,25 m.

W miejscach projektowanych barier energochłonnych poszerzono pobocze stosownie do szerokości pracującej barier. Odwodnienie poza terenem zabudowanym – za pomocą rowów przydrożnych trawiastych, w terenie zabudowanym – kanalizacją deszczową. Wzdłuż drogi głównej powstanie także ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Na terenie zabudowanym dodatkowo zaprojektowano chodniki dla pieszych. Zaprojektowano dwa skrzyżowania typu rondo w Modliszowie oraz na istniejącym skrzyżowaniu DW 379 z drogą powiatową - kierunek Witoszów Dolny/Bystrzyca Dolna.

Przebudowana droga będzie alternatywą dla kierowców dojeżdżających do Strefy Ekonomicznej lub z Wałbrzycha do Dzierżoniowa. Rowerzyści mogą również liczyć na ścieżkę rowerową. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2021 r.

Twoja reakcja na artykuł?

16
80%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group