Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Przebudują świetlicę w Dziećmorowicach

Czwartek, 15 lutego 2018, 13:21
Aktualizacja: Niedziela, 18 lutego 2018, 10:51
Autor: red
REGION, Dziećmorowice: Przebudują świetlicę w Dziećmorowicach
Fot. UG Walim
Gmina Walim otrzyma zewnętrzne wsparcie finansowe na przebudowę świetlicy w Wiejskim Domu Kultury w Dziećmorowicach. Umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, na realizację projektu, została zawarta 13 lutego we Wrocławiu.

Dobre informacje przyjął Wójt Gminy Walim Adam Hausman.
– Mamy zielone światło na przebudowę istniejącej świetlicy wiejskiej dla poprawy rozwoju społecznego. Możemy więc przystąpić do działania, na które otrzymamy zewnętrzne środki z Województwa Dolnośląskiego – mówi wójt. – Będzie to kolejny etap prac dotyczący obiektu zlokalizowanego przy ul. Sienkiewicza 75 w Dziećmorowicach – podkreśla wójt.

Zawarta z UMWD i Gminą Walim umowa zakłada realizację zadania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” odbywającego się w zakresie działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie".

Suma zewnętrznych środków opiewa na kwotę 241 tys. 742 zł. Remontem objęte będą pomieszczenia wewnątrz budynku Wiejskiego Domu Kultury – potocznie zwanego “świetlicą wiejską”. W ramach prac wymienione zostaną schody oraz posadzki na parterze i na piętrze, a także przeprowadzona będzie renowacja schodów stalowych. Inwestycja zakłada również m.in. przebudowę kotłowni, montaż nowych instalacji m.in.: elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej, wodnej i kanalizacyjnej, nawiewno-wywiewnej oraz klimatyzacji.

Prace mają się zakończyć przed końcem sierpnia 2018 roku.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku zakończył się I etap działań w ramach projektu, który obejmował m.in.: wykonanie nowej elewacji wraz z dociepleniem i odwodnieniem budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz częściowy remont dachu. Całkowity koszt tamtej inwestycji to 498 tys. 955,22 zł, który w 100 % Gmina Walim pokryła ze swojego budżetu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group