Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3686
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami "Górnik Cup 2017

Piątek, 15 września 2017, 13:39
Aktualizacja: 13:41
Autor: PAW
Wałbrzych: Przed nami "Górnik Cup 2017
Fot. organizatorzy
Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych 16 września 2017 r. wraz z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej oddział Wałbrzyski, CAW Aqua–Zdrój oraz Miasto Wałbrzych organizuje I Turniej w Piłkę Nożną Akademii Piłkarskich Aglomeracji Wałbrzyskiej „Górnik–Cup 2017”.

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja. Sama koncepcja turnieju powstała, aby przypomnieć o ustanowionym na dzień 10 września – Święta Piłkarza. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie w tym dniu 1972 r. Orły Kazimierza Górskiego, zdobyły złoty medal na olimpiadzie w Monachium, czym zapoczątkowali najpiękniejszą dekadę w polskim futbolu. Niestety dzisiaj mało kto pamięta o tym wydarzeniu. Zawody obejmują dwie najmłodsze grupy wiekowe jakim, są Skrzaty (rocznik 2010 i młodsze), dla których zawody organizowane są w formie zabawy oraz Żak (rocznik 2008 i młodsze), które będą walczyć o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zainteresowanie turniejem okazało się bardzo duże i pozytywnie zaskoczyło organizatorów, swój udział zadeklarowało ponad 40 drużyn z Akademii Piłkarskich z całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Więc organizatorzy mogą spodziewać się prawie 400 młodych zawodników na murawie. Może właśnie na tym turnieju swoją karierę z piłką rozpocznie talent na miarę najlepszych piłkarzy Świata. Nic innego nie pozostało, jak liczyć na dobrą pogodę.

Wszystkich, którzy chcą pokibicować małym piłkarzom zapraszamy na teren Aqua-Zdroju już 16 września start o godzinie 10. A nieco później, bo o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Ratuszowej Seniorzy rozegrają mecz w ramach szóstej kolejki Mistrzostw IV Ligii Dolnośląskiej (gr. wschodnia). Przyjdź i wesprzyj drużynę Biało-Niebieskich, która bardzo potrzebuje wsparcia swoich kibiców w walce. Zachęcamy do spędzenia soboty w duchu sportu i wspierania drużyny Górnika Wałbrzych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group