Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami kolejny Toyota Półmaraton

Czwartek, 17 sierpnia 2017, 12:58
Aktualizacja: Piątek, 18 sierpnia 2017, 11:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przed nami kolejny Toyota Półmaraton
Fot. Robert Bajek
Już tylko kilka dni pozostało do startu XVIII Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Organizatorzy – Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Wałbrzyskie Centrum Sportowo–Rekreacyjne Aqua Zdrój i Stowarzyszenie Biegaj–Zapobiegaj ustalili limit startujących na 3000 osób.

O szczegółach dotyczących biegu mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej przez wałbrzyskim magistratem: Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Mariusz Gawlik - Prezes Aqua Zdroju, Marcin Mazur - Dyrektor Zakładów Akcesoriów i Automatyki Faurecia, Agnieszka Załęcka - szefowa HR Faurecia, Violetta Arendarczyk, reprezentująca Salon Toyota Nowakowski Wałbrzych i Grzegorz Górski, reprezentujący firmę Toyota Motor Manufacturing Poland.

Uroczyste otwarcie XVIII TOYOTA Półmaratonu Wałbrzych odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 10.50 na Placu Magistrackim, gdzie zlokalizowany jest start i meta imprezy. Bezpośrednio po ceremonii otwarcia zaplanowano start do biegu głównego na dystansie 21,0975 km. Dodatkowo w ramach półmaratonu rozegrany zostanie Bieg „Po Zdrowie” na dystansie 10,5 km., VI Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Zdrowia w Półmaratonie, VI Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników Zakładów Faurecia, będzie też Klasyfikacja pracowników Toyota w półmaratonie i Korona Polskich Półmaratonów. Celem imprezy, poza wyłonieniem zwycięzców, jest popularyzacja biegów masowych i biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej a także promocja Wałbrzycha w Polsce i poza jej granicami.

- Jest to największe wydarzenie, nie tylko sportowe, w Wałbrzychu. Trasa jest bardzo interesująca i bardzo trudna. W tym roku trochę zmodyfikowana - dwie nieco większe pętle, które obejmują te najbardziej znane i interesujące fragmenty Śródmieścia. Myślę, że rozszerzenie trasy o ulicę Sikorskiego, w miejsce gdzie rozciąga się malowniczy widok na Chełmiec i Góry Wałbrzyskie przyciągnie w kolejnym roku jeszcze więcej uczestników - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Klasyfikacja będzie prowadzona w kategoriach wiekowych 18, 20, 30, 40, 50, 60, 65 i 70, osobno dla kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji kobiet i mężczyzn przewidziano następujące nagrody: I miejsce - 2 000 złotych, II miejsce - 1 500 złotych, III miejsce - 1 000 złotych, IV miejsce - 700 złotych, V miejsce - 500 złotych VI miejsce - 300 złotych. W kategoriach drużynowych przewidziano puchary i nagrody rzeczowe a w kategoriach wiekowych puchary i nagrody finansowe. Dodatkowo przewidziano nagrody dla najlepszej wałbrzyszanki i wałbrzyszanina, najstarszej i najstarszego uczestnika, oraz niepełnosprawnego. Tradycyjnie na wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie, czekać będzie losowanie nagród specjalnych: wycieczek zagranicznych, sprzętu RTV i AGD, oraz nagrody głównej - Toyoty Aygo.

- Określiliśmy limit startujących na 3 000 i ten limit został wyczerpany na miesiąc przed terminem biegu. Limit spowodowany jest trasą, która przebiega w centrum miasta przez jego najciekawsze miejsca, ważne dla Wałbrzycha, począwszy od Pomnika Trudu Górniczego, wałbrzyskiego Rynku, placu Magistrackiego, Teatru Dramatycznego z wyremontowanym amfiteatrem, kościoła Matki Bożej Bolesnej, kościoła świętych Aniołów Stróżów. Zawsze jest tak, że przy tej imprezie staramy się promować, pokazywać najważniejsze rzeczy, które w Wałbrzychu są. Od XIII edycji na medalu zawsze jest wizerunek jednego z zabytków, jedno z ciekawych miejsc Wałbrzycha. Zaczęliśmy od Zamku Książ, pokazaliśmy Starą Kopalnię, wałbrzyski Ratusz, pokazaliśmy Aqua Zdrój a w tym roku promujemy Palmiarnię. Zależy nam na tym, żeby uczestnicy, którzy przyjeżdżają do Wałbrzycha pozostali z dobrymi wrażeniami, dobrymi emocjami. Bardzo cieszymy się z dużego wsparcia z jednej strony wolontariuszy, ale również kibiców, mieszkańców naszego miasta i instytucji, które bardzo mocno angażują się w organizację biegu. Zadaniem biegu, oprócz promowania kultury fizycznej, promowania sportu, jest promowanie miasta. I to się udaje - powiedział Mariusz Gawlik, prezes Aqua Zdroju.

Bieg będzie prowadzony ulicami: Plac Magistracki, Dmowskiego, Drohobycka, Słowackiego, Wyzwolenia, Plac Tuwima, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Plac Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, Wysockiego, Sikorskiego, Głowackiego, Skargi, Młynarska, Zamkowa, Moniuszki, Matejki, 1-go Maja, Gdańska, Rynek. W czasie trwania biegu kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi na ww. ulicach. Bezpośrednio po zakończeniu biegu na stronach internetowych: polmaraton.walbrzych.pl i datasport.pl będzie się można zapoznać z aktualnymi wynikami.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group