Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6205
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami premiera spektaklu "Tutaj jest wszystko"

Czwartek, 8 września 2016, 15:08
Aktualizacja: 15:13
Autor: red
Wałbrzych: Przed nami premiera spektaklu "Tutaj jest wszystko"
Fot. organizatorzy
Już w najbliższy piątek 9 września widzowie będą mogli obejrzeć kolejną premierę w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym, w którym właśnie rozpoczyna się nowy sezon.

TUTAJ JEST WSZYSTKO - /na podst. „Książki wszystkich rzeczy” Guusa Kuijera/

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Reżyseria, lalki, domki: Magdalena Miklasz
Adaptacja tekstu i wideo: Amadeusz Nosal
Scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek
Opracowanie muzyczne: Anna Stela
Inspicjentka: Anna Solarek
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Dorota Kowalkowska, Joanna Łaganowska,
Filip Perkowski, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn Głos: Jakub Skrzywanek

Bohaterem spektaklu „TUTAJ JEST WSZYSTKO”, wg „Książki wszystkich rzeczy” Guusa Kuijera, jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy… Rodzina Thomasa tylko na pozór jest całkiem zwyczajna. W domu chłopca skrywana jest pewna tajemnica. Z jej powodu kwiaty odchylają głowy w stronę szyb, a anioły zasłaniają oczy. Wszystko, co widzi Thomas, zostaje przez niego opisane w pamiętniku. Ten pamiętnik, to „Książka wszystkich rzeczy”, dzięki której chłopiec przestaje się bać…

„Przeżycia głównego bohatera mieszają się ze światem jego wyobrażeń. Wyobraźnia stanowi sferę ucieczki od rzeczywistych problemów. Przygody Thomasa toczą się pod hasłem poszukiwania szczęścia, konstruowania świadomości. To poszukiwanie jest rodzajem oporu wobec otaczającej go sytuacji rodzinnej. Thomas widzi to, czego inni zobaczyć nie mogą. I właśnie ten, odkształcony w wyobraźni Thomasa świat – jest główną inspiracją do tworzenia spektaklu. Chcemy, żeby świat Thomasa stał się angażującą, spektakularną, przytulną przestrzenią teatralną, oddziałującą na uśpione na co dzień części dziecięcej i dorosłej wrażliwości...” - Magdalena Miklasz, Amadeusz Nosal.

Po wielkim sukcesie spektaklu szkolnego, obejrzanego przez ponad 2000 młodych widzów, zapraszamy całe rodziny na wersję sceniczną, rozbudowaną, bogatszą i jeszcze piękniejszą! Pierwszy w Szaniawskim spektakl rodzinny, dedykowany młodej widowni, atrakcyjny dla dorosłych – w pakiecie ze SPECJALNĄ CENĄ BILETU FAMILIJNEGO!

PREMIERA:

15 grudnia 2015 w Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu
9 września 2016 przeniesienie „Spektaklu w klasie” na Dużą Scenę.

Spektakl trwa 70 minut bez przerwy
Fanpage spektaklu: facebook.com/Tutaj-Jest-Wszystko-1067195289979420

Spektakl zrealizowano w ramach Konkursu im. J. Dormana oraz dzięki wsparciu ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Specjalne podziękowania za pomoc w realizacji spektaklu dla: Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu, Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA.

SPECJALNY BILET FAMILIJNY obowiązuje na spektakle TUTAJ JEST WSZYSTKO i PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA - minimum 1 osoba dorosła + 1 dziecko do 18 r.ż. = 12 PLN/osoba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group