Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6421
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami wielki festyn na Podgórzu

Piątek, 30 września 2016, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Przed nami wielki festyn na Podgórzu
Fot. organizatorzy
"Bezpieczne dzieci" – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (1 października) odbędzie się festyn na Podgórzu.

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci z dzielnicy. Festyn odbędzie się w godz. 10.00 - 14.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 5. Na najmłodszych mieszkańców Podgórza czeka wiele pokazów, prezentacji i konkursów z nagrodami, związanych z bezpieczeństwem w codziennym życiu. Będzie też bezpłatny, ciepły
posiłek, darmowe ciasto i wata cukrowa oraz wiele innych atrakcji. Na scenie wystąpi m.in. ZGAS - mistrz Polski w beatboxie i brzuchomówca, który nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności, ale także przeprowadzi z dziećmi ciekawe i wesołe warsztaty. Dla najmłodszych Podgórzan grać będzie DJ ZAP. Dorośli też znajdą podczas festynu coś dla siebie - m.in. będą mogli liczyć na bezpłatne porady prawnika.

Festyn organizują wspólnie: Rada Wspólnoty Samorządowej dzielnicy Podgórze i Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza, współorganizatorem są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. W organizację festynu zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 5, do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały m.in. Policja, Straż Miejska oraz ratownicy GOPR.

Będzie to już drugi na Podgórzu festyn poświęcony bezpieczeństwu najmłodszych. Pierwszy odbył się rok temu. Jego pomysłodawcą były Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, a RWS Podgórze i Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza podjęły się realizacji. Ubiegłoroczny festyn - dotyczący bezpieczeństwu na drodze - był bardzo udany i przyciągnął setki podgórskich dzieciaków. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie.
- Bardzo się cieszymy z tych festynów. To jedyne, plenerowe imprezy dla dzieci w naszej dzielnicy od wielu, wielu lat. A są ciekawe, wesołe, atrakcyjne. W dodatku najmłodsi nie tylko się bawią, ale też poznają zasady bezpieczeństwa, co jest bezcenne. Zapraszamy serdecznie - mówi Krzysztof Gołosz, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.

Wstęp na festyn jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group