Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5720
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Przed rozwodem powstrzymuje Cię tylko puste konto? Poradzisz sobie bez pełnomocnika!

Sobota, 28 sierpnia 2021, 6:43
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Przed rozwodem powstrzymuje Cię tylko puste konto? Poradzisz sobie bez pełnomocnika!
Fot. użyczone
Decydując o swoim życiu należy patrzeć przede wszystkim na własne dobro. Nie zamykać sobie perspektyw na lepszą przyszłość z mniej lub bardziej uzasadnionych powodów. A już zwłaszcza finansowych. Naturalnie najlepiej by było, gdyby mąż i żona żyli razem długo i szczęśliwie – jednak rzeczywistość to nie bajka. A tkwienie w toksycznym związku, tylko z powodu braku pieniędzy na opłacanie prawników przez x czasu, nie ma żadnego sensownego uzasadnienia.

Nie ma żadnych przepisów, które wymuszałyby zatrudnianie adwokatów od spraw rozwodowych

Relacje małżeńskie układają się rozmaicie. I kiedy sytuacja staje się nie do zniesienia, lepiej zamknąć ten etap w życiu. Koszty finansowe wcale nie muszą być tak duże, jak się to początkowo wydaje. Stałe opłaty sądowe wynoszą odpowiednio:
• 600 zł za wniesienie pozwu rozwodowego i wykonanie tzw. wpisu sądowego
• 300 zł za ugodowy podział majątku po rozwodzie
• od 1000 zł za podział majątku przez sąd
• 17 zł opłaty od pełnomocnictwa.

Natomiast wynagrodzenie adwokata rozwodowego wynosi 3-10 tysięcy złotych, a niejednokrotnie zdecydowanie więcej. Wprawdzie istnieje możliwość wnioskowania o częściowe lub całościowe zwolnienie z kosztów sądowych – w tym wynagrodzenia pełnomocnika z wyboru, nie tylko przydzielenie pełnomocnika z urzędu – to należy to zrobić już na etapie składania pozwu. A jak zauważają prawnicy z Kancelarii Adwokackiej Chojka: nigdy nie ma 100% pewności, że sąd oceni sytuację materialną w taki sam sposób, jak postara się ją przedstawić powód.

Dysponując wzorami dokumentów i odpowiednią wiedzą, dopełnisz wszelkich wymaganych formalności

Prawne wytyczne względem rozwodowych pism procesowych pozostają praktycznie niezmienne. A zdobycie odpowiednich projektów, wraz ze szczegółowymi instrukcjami odnośnie ich wypełnienia, wcale nie wiąże się z dużymi wydatkami. Do darmowych wzorów lepiej podchodzić z należytą dozą ostrożności, ale już na stronie www.rozwodznia.pl/dokumenty-do-kupienia/pozew-rozwodowy-bez-orzekania-o-winie pełen pakiet kosztuje 200 zł. Taki zestaw zawiera nie tylko wzór kompletnego i uzupełnionego pozwu, ale też fachowo przygotowane pisma procesowe. Wszelkie możliwe oświadczenia, wnioski, odpowiedzi i zobowiązania. Wiele cennych informacji zawiera również lista pytań, jakie dotyczą spraw rozwodowych. Proces ustalania stanu więzi małżeńskich i tego, od kiedy trwa ich całkowity rozpad, może być dla małżonków wyjątkowo trudny. Warto mieć świadomość tego, co będzie się działo na sali i jakie będą konsekwencje rozmaitych sytuacji czy wypowiedzi.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
3
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group