Niedziela, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedpremierowo w Teatrze Lalki i Aktora

Sobota, 21 kwietnia 2012, 10:13
Aktualizacja: Niedziela, 22 kwietnia 2012, 7:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Przedpremierowo w Teatrze Lalki i Aktora
Fot. PAW
Na dziś zaplanowano premierę spektaklu Maliny Prześlugi w reżyserii Lecha Chojnackiego pt. „Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie”. Wczoraj byliśmy świadkami przedpremierowego spektaklu.

Autorka tekstu Malina Prześluga to młoda, bardzo uzdolniona bajkopisarka, której bajki stają się coraz bardziej popularne, a reżyser Lech Chojnacki wypowiada się o niej w samych superlatywach.
- Bajki Maliny Prześlugi są wyjątkowe i myślę, że ta bajkopisarka już w niedługim czasie stanie się bardzo popularna – uważa Lech Chojnacki.

Teksty Maliny Prześlugi są faktycznie wyjątkowe. Nadaje ona imiona rzeczom, zwierzętom. Jest fachowcem od zabawy językiem. Podobnie zresztą jest w przypadku spektaklu „Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie”.
- Nigdy wcześniej nie powstała bajka o koniu, który wszystkim pomaga. Ja postanowiłam nadać mu imię i opowiedzieć jego historię – mówi Malina Prześluga.

Zaprezentowanie wałbrzyskiej publiczności „Bajki o rozczarowanym rumaku Romualdzie” jest wyjściem poza klasyczny repertuar. Jest to bajka inna niż ostatnio prezentowane na scenie wałbrzyskiego Teatru. Główny bohater rumak Romuald jest nieśmiałym, nieco zakompleksionym zwierzęciem. Marzy o wielkich czynach i zostaniu bohaterem. By to osiągnąć musi pokonać różne przeszkody. I dzięki uporowi ten cel udaje się Romkowi osiągnąć…. By dowiedzieć się więcej o przygodach rumaka Romualda, konicznie trzeba przyjść do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Premiera dziś o godzinie 17.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group