Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5005
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Przedstawili wariant samorządowy

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 11:30
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Przedstawili wariant samorządowy
Fot. Miasto Kamienna Góra
Urząd Miasta w Kamiennej Górze zaprezentował „wariant samorządowy” przebiegu kolejowego łącznika linii dużych prędkości do dworca kolejowego w Kamiennej Górze. Wytyczono go poza terenem zurbanizowanym i w ocenie urzędników ratusza jego realizacja mogłaby odbyć się, bez większych strat w infrastrukturze miejskiej i wywoływania dolegliwości dla mieszkańców.
- Wciąż staramy się przekonać projektantów, że jest to najlepsza możliwa opcja, mimo wyższych kosztów jej budowy – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Przy tej okazji urząd miasta dementuje nieprawdziwe informacje, które zaczęły krążyć w dyskusji o planach włączenia Kamiennej Góry do systemu kolei dużych prędkości.

Nieprawdą jest, że Kamienna Góra będzie „tylko i wyłącznie tranzytem i końcem linii CPK na naszym terenie” – jak twierdzi jedna z kamiennogórskich radnych. Jej zdaniem przyłączenie Kamiennej Góry do sieci kolejowej nie przyniesie miastu „rozwoju ani prestiżu”.

- Ta inwestycja znacząco poprawi dostępność komunikacyjną Kamiennej Góry. Obecnie mieszkańcy są wykluczeni z możliwości korzystania z transportu kolejowego prawie całkowicie. Kolej sprawi, że dojazdy do: pracy, szkoły, na studia w okolicznych większych ośrodkach, staną się znacznie łatwiejsze – informuje urząd miejski.

Dojazd z Kamiennej Góry do Wrocławia trwałby poniżej godziny. Przez Kamienną Górę miałoby codziennie przejeżdżać osiem par pociągów dalekobieżnych i osiem kursów pociągów regionalnych.

- Stacja w naszym mieście nie będzie więc żadną „stacją końcową”, tylko jedną ze stacji na trasie: Jelenia Góra – Marciszów – Kamienna Góra – Wrocław – wyjaśnia w komunikacie urząd miasta.

Oferta przewozowa związana z Kamienną Górą przewiduje uruchomienie pociągów dalekobieżnych relacji Jelenia Góra – Warszawa i Jelenia Góra – Olsztyn z czasem dojazdu do Warszawy Wschodniej wynoszącej ok. 2 godziny 56 minut.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group