Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolak bezpieczny latem

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 12 czerwca 2010, 14:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 czerwca 2010, 13:30
Autor: MS
Dzieci miały wielką frajdę
Fot. Magdalena Sakowska
III edycja programu edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak”, która nosiła podtytuł skierowany do rodziców: „Kocham – mam czas”, zakończyła się właśnie w Przedszkolu Samorządowym nr 14 wręczeniem nagród małym laureatom. Temat prac finałowego konkursu stanowiły bezpieczne wakacje z rodzicami.

W konkursie wzięły udział, oprócz gospodarzy, także Przedszkole Integracyjne nr 17, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 oraz Przedszkole Samorządowe nr 4. Dzieci otrzymały z rąk dyrektor Elżbiety Burdeńskiej nagrody, a potem ustawiły się w koło i z werwą uczestniczyły w radosnej, międzyprzedszkolnej zabawie w zucha, w smoka - najbardziej spodobała się straszna zabawa w karawanę atakowaną przez lwa i hipopotama. Nauczycielki miały okazję wymienić doświadczenia.

- Edycja programu trwa już od wielu miesięcy i zgodnie z podtytułem angażuje rodziców, którzy wraz z dziećmi biorą udział w warsztatach, imprezach integracyjnych i wspólnych zabawach – mówiła pani dyrektor. – Te piękne prace też zostały wykonane wspólnie przez maluchy i rodziców. Ponieważ jednym z naszych sponsorów jest MZK, mamy pomysł, aby zrobić ilustrowane nimi ulotki na temat bezpieczeństwa dzieci i umieścić je w autobusach. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom – m. in. jednemu z wałbrzyskich hipermarketów, Uniwersytetowi III Wieku, WWSZiP.
W konkursie wzięła udział przeszło setka dzieci i wszystkie otrzymały nagrody, 26 laureatów zestawy wakacyjne składające się z piłek, skakanek, lalek, kredek, a pozostali drobne upominki oraz książeczki do kolorowania, poświęcone bezpieczeństwu.

W przedszkolu wiele się dzieje, niedawno przystąpiło ono do ogólnopolskiej akcji „Adoptuj rzekę”, zajmując się płynącym nieopodal, bardzo zanieczyszczonym Szczawnikiem. – Nasze maluchy już pamiętają, że jak się myje zęby, należy zakręcić wodę, żeby nie płynęła niepotrzebnie – mówiła pani dyrektor. – Mamy też małych wolontariuszy – sześciolatki uczestniczyły w zbiórce na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przypinając serduszka ofiarodawcom, zbierają karmę dla zwierząt w schronisku, sadziły żonkile w hospicjum.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group