Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4565
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedszkolaki rywalizowały o zwycięstwo

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 10:55
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Przedszkolaki rywalizowały o zwycięstwo
Fot. PAW
W hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przedszkolaki walczyły o to, które placówka jest najlepsza w Wałbrzychu.

Oczywiście chodziło tylko o rywalizację czysto sportową. We współzawodnictwie klas 0 i przedszkoli wzięło udział 5 zespołów – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, Integracyjne Przedszkole nr 17, PSP nr 2, Przedszkole ze Szczawna-Zdroju oraz PSP nr 21.
- To już kolejna edycja tych zawodów – mówi prezydent Piotr Kruczkowski. – Mam nadzieję, że wśród tych rywalizujących dzieci są przyszli olimpijczycy.

Poszczególne zespoły składające się z 12 zawodników musiały uporać się z siedmioma konkurencjami: sztafeta plażowa ( toczenie piłki plażowej), konkurs rzutów (rzuty do celu), zanieś-przynieś (zanoszenie i przynoszenie z punktu do punktu piłeczki tenisowej), tunel (przechodzenie przez 9-metrowy rękaw), tor przeszkód, futbol (strzelanie do bramki), sztafeta olimpijska (przekazywanie ringa).

Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, że zwyciężyli podopieczni Piotra Wierzbickiego z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
- To świetna inicjatywa i uważam, że tego typu zawodów powinno się organizować więcej. Dzięki temu maluchy miałyby okazję konfrontacji z rówieśnikami z innych szkół – mówi Janina Malec, matka jednego z uczestników.

Wyniki:
1. Przedszkole Zgromadzenia – 35 pkt
2. Przedszkole Szczawno-Zdrój – 22 pkt
3. PSP nr 2 – 20 pkt
4. PSP nr 21 – 16 pkt
5. Integracyjne Przedszkole nr 17 – 13 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group