Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedszkolaki też sadziły

Piątek, 11 października 2019, 9:39
Aktualizacja: Sobota, 12 października 2019, 8:56
Autor: red
Wałbrzych: Przedszkolaki też sadziły
Fot. JAZ
Już od dłuższego czasu włodarze miasta przypominali o miejskiej akcji nasadzenia drzew. W Wałbrzychu w szkołach rozdano 1500 sadzonek. Drzewa do ziemi wkopywali uczniowie nauczyciele, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Do akcji wkroczyli jednak też i ci najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

Blisko osiemdziesięciu przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 3, które wchodzi w struktury Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ulicy 11 listopada w Wałbrzychu, dostało swoje sadzonki do posadzenia. Dzieci z wielką radością przystąpiły do działania. Przy pomocy nauczycieli wkopały w ziemię bluszcz, który podobnie jak ten posadzony przy Urzędzie Miasta ma swoimi gałęziami opleść budynek szkoły.

Wałbrzych jest miastem, gdzie od lat dba się o ekologię. Od dłuższego czasu jest coraz bardziej zielony. Tegoroczna akcja miejska ściśle powiązana jest ze Światowym Dniem Drzewa. Na terenie miasta posadzono 1,5 tysiąca sadzonek szlachetnych drzew, odpornych na zmieniające się w naszym regionie warunki klimatyczne. Prezydent Wałbrzycha niemal przy każdej okazji dawał mieszkańcom do zrozumienia, że najważniejszym będzie wpojenie najmłodszym wałbrzyszanom przekonania, że sadzenie drzew jest bardzo ważne, że ma służyć nam wszystkim, że jest skierowane na ocalenie naszego stylu życia, które ze względu na zmiany klimatyczne może w przyszłości ulec pogorszeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group