Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Przegląd chórów w Teatrze Zdrojowym

Niedziela, 21 października 2012, 6:35
Aktualizacja: 18:26
Autor: Wiktoria Blicharz
Szczawno Zdrój: Przegląd chórów w Teatrze Zdrojowym
Fot. Wiktoria Blicharz
Różnorodne zespoły. Bogaty repertuar oraz wszechobecny folklor tak podsumować można X Przegląd chórów z Górnego i Dolnego Śląska oraz Niemiec odbywający się w Teatrze Zdrojowym.

Tegoroczny przegląd chórów „Beati Cantores” to po trzykroć jubileuszowe wydarzenie tego typu. Dziesiąty przegląd. Dwudziesta rocznica powstania chóru Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-kulturalnego oraz sto pięćdziesiąt lat upływające od czasu urodzenia Gerarda Hauptmanna – patrona imprezy.

Imprezę rozpoczęła deklamacja wiersza Gerarda Hauptmanna oraz zapoznanie z jego bogatą biografią. Po niej usłyszeliśmy występ solistki Marii Rozynek by wreszcie przejść do długo oczekiwanych pokazów chórów. Zespoły zjechały niezwykle licznie. Każdy zaprezentował trzy lub cztery utwory. Popisując się niezwykle bogatym repertuarem. Od klasyki, poprzez pieśni narodowe, religijne, narodowo-wyzwoleńcze, patriotyczne czy muzykę współczesną taką jak Yesterday Johna Lennona. Podczas przeglądu zaprezentowały się takie chóry jak Folks Coltbus z Niemiec, Cantas z poruszającymi pieśniami żołnierskimi, Bencanto mogący pochwalić się występem przed papieżem, Continum Novum dopiero wdrażający się w pokazy sceniczne czy wreszcie wałbrzyski chór parafialny Millenium.

Publiczność dopisała. Brak wolnych miejsc czy żywe reagowanie na znane utwory to tylko niektóre z dowodów popularności, jaką cieszy się przegląd. I oby tak dalej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group