Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4500
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Przegląd instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym

Wtorek, 23 lutego 2021, 12:00
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Przegląd instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym
Fot. użyczone
Jesteś szczęśliwym posiadaczem domu jednorodzinnego? Zapewne zdajesz sobie sprawę że spoczywa na Tobie obowiązek dbania o jego stan techniczny. Musisz zapewnić komfort i bezpieczeństwo sobie i bliskim. Przegląd instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym we Wrocławiu jest jednym z najważniejszych czynników i należy do obowiązków właściciela. Powinien być przeprowadzony przynajmniej raz na 5 lat. Takie okresowe kontrole pozwolą na systematyczne wyłapywanie ewentualnych usterek i zapewnią bezpieczeństwo domownikom.

Pomiary elektryczne i kontrole

Jeszcze przed oddaniem domu do użytku wszystkie instalacje, w tym także instalacja elektryczna, poddawane są dokładnym pomiarom i kontrolom. Przynajmniej raz na 5 lat właściciel domu zobowiązany jest dokonać ponowny przegląd instalacji elektrycznej Wrocław oraz pozostałych, aby uniknąć tragicznych w skutkach wydarzeń. Jeżeli dojdzie do zdarzeń losowych takich jak: powódź, silna wichura czy pożar pamiętaj, że po ustąpieniu anomalii znów musisz dokonać przeglądu i pomiaru instalacji.

Zawsze po zakończonej kontroli właściciel nieruchomości otrzymuje stosowny protokół z wykonanych badań z dokładną informacją o aktualnym stanie technicznym instalacji. Brak aktualnych dokumentów z okresowych przeglądów dyskwalifikuje Cię do otrzymania odszkodowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku, jak np. pożar czy wichura. 

Przegląd instalacji elektrycznej – na czym polega?

Pierwszym krokiem kontroli są oględziny instalacji czyli wizualna kontrola przyłączeń, gniazdek elektrycznych (np. czy są w odpowiedniej odległości od natrysków), kompletności sprzętu elektrycznego (osłony, obudowy), sprawdzenie aktualnego opisu poszczególnych obwodów elektrycznych. Do oględzin przydatne będą protokoły z poprzedniego badania w celu porównawczym. Negatywny wynik oględzin automatycznie wyklucza dokończenie badania. Najpierw należy wykonać wszystkie zalecenia kontrolującego i właściwie przygotować instalację do przeglądu.

Kolejnym krokiem są Pomiary Elektryczne Wrocław. W tym celu dokonuje się oceny skuteczności ochrony przewodów przed spięciem lub zwarciem ( dobór właściwych zabezpieczeń ), pomiaru rezystancji izolacji oraz badań wyłączników różnicowo – prądowych, polegające na sprawdzeniu ochrony przeciwporażeniowej w połączeniu z badaniem pętli zwarciowej. Ostatnim krokiem jest zaprotokołowanie wykonanych działań. Z otrzymanego wyniku badania dowiesz się czy:
• w Twoim domu istnieje ryzyko porażeniem prądem elektrycznym
• instalacja elektryczna stwarza zagrożenie pożarowe
• instalacja i jej poszczególne obwody nie są przeciążone
• istnieje wadliwie wykonane „samodzielnej przeróbki” w instalacji.

Kto powinien dokonać przeglądu i pomiaru instalacji elektrycznej?

Tylko kompetentna osoba zidentyfikuje potencjalne problemy z instalacją. Pomiary i protokół muszą być wykonane przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia, czyli za okazaniem świadectwa kwalifikacyjnego. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną za przeprowadzenie wszystkich czynności w obrębie instalacji elektrycznej. 

Najlepiej jeśli znajdziesz wiarygodną firmę lub elektryka. Jeśli jesteś posiadaczem domu jednorodzinnego w okolicach Wrocławia, nie musisz się martwić.

Do jednej z najbardziej polecanych firm należy Elektryk Wrocław  https://elektryk24wroclaw.pl/ Firma zapewnia szeroki wachlarz najwyższej klasy usług elektrycznych począwszy od napraw i modernizacji całych instalacji po zwykłą wymianę gniazdka. Jeśli szukasz wykwalifikowanego fachowca do przeprowadzenia przeglądu instalacji elektrycznej we Wrocławiu lub okolicach, nie czekaj!

Zadzwoń lub skontaktuj się mailowo z firmą Elektryk Wrocław. Doświadczeni konsultanci służą fachowym doradztwem. Dostosują się do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
6
67%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group