Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 6109
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przejazd po obwodnicy

Środa, 18 sierpnia 2021, 18:01
Aktualizacja: 18:02
Autor: JAZ
Wałbrzych: Przejazd po obwodnicy
Fot. JAZ
Obwodnica Wałbrzycha jest już na etapie finalizacji, choć gdy spojrzymy na nią przez pryzmat Placu Grunwaldzkiego, wydaje się, że jesteśmy jeszcze daleko w lesie.

Wszystko przez problemy wynikające z odpowiednim zabezpieczeniem gruntów, przebiegających bezpośrednio nad kruchą konstrukcją kanałów Pełcznicy i Sobięcinki.

- Kruchość kanałów Pełcznicy i Sobięcinki wymusiły na nas dokonanie zmian projektowych. Chcemy, by całość została zrobiona dobrze. Niestety przez brak jakichkolwiek prac remontowych w tym miejscu, potrzebne są specjalne wzmocnienia. Europejka musi być wykonana solidnie. Pośpiech w tym przypadku nie jest pożądany. Śmiało jednak mogę powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu całego zespołu, prace na obwodnicy zostały zakończone już w 90 procentach, a po zakończeniu wylewki na Rondzie Niepodległości nawet 92 procentach – mówi prezydent Roman Szełemej.

Postęp prac widoczny jest gołym okiem. Niestety żeby go dostrzec należy wejść w głąb budowy i przejechać cały ukończony fragment drogi. Zakładając, że jedna nitka jest niemal w całości skończona, a druga ma być wylana masą bitumiczną już na przestrzeni kilku najbliższych tygodni, grudniowy termin zakończenia prac wydaje się realny.

Twoja reakcja na artykuł?

23
56%
Cieszy
11
27%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
4
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group