Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6398
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Przejazd z Joanną Lamparską

Środa, 22 listopada 2023, 6:31
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Przejazd z Joanną Lamparską
Fot. red
W sobotę 25 listopada, czyli w Dzień Kolejarza, Koleje Dolnośląskie zapraszają na wyjątkową przejażdżkę pociągiem wyjątkową krajobrazową trasą nr 286 z Wałbrzycha do Kłodzka. Pociąg Kolei Dolnośląskich z Joanną Lamparską na pokładzie, wyruszy ze stacji Wałbrzych Główny o godz. 10:41.

52-kilometrowa trasa z Wałbrzycha do Kłodzka uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Pociągi pokonują m.in. dziewięć stalowych mostów, 45 wiaduktów i trzy tunele, w tym najdłuższy tego typu obiekt w Polsce (1605 metrów - tunel pod górą Mały Wołowiec). Mijają też niezliczoną liczbę zabytków, z którymi związane są pasjonujące historie i anegdoty.

– Naszym pasażerom opowie je Joanna Lamparska, doskonale znana dziennikarka, pisarka, poeta, propagatorka historii Dolnego Śląska, autorka książek o tajemnicach związanych z naszym regionem. W anturażu wspaniałych widoków, jakie czekają pasażerów, będzie się ich słuchać wyjątkowo – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – To wyjątkowe wydarzenie, którego miłośnicy historii Dolnego Śląska i pasjonaci kolejnictwa nie mogą przegapić – dodaje.

Pociąg Kolei Dolnośląskich wyruszy ze stacji Wałbrzych Główny w sobotę 25 listopada o godz. 10:41. Przyjazd do Kłodzka planowany jest na godz. 11:47. Udział w kolejowej wycieczce gwarantuje bilet obowiązujący na tej trasie. Nabyć je można stacjonarnie, w dworcowych kasach, biletomatach lub na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group