Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3408
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Przejścia pod kontrolą

Piątek, 8 listopada 2019, 8:31
Aktualizacja: Sobota, 9 listopada 2019, 8:18
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Przejścia pod kontrolą
Fot. KMP Wałbrzych
Na drogach powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Pieszy kontra pojazd”. Tym razem szczególnym nadzorem objęto przejścia dla pieszych.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili w sumie 65 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 17 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych. Funkcjonariusze nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 5 wykroczenia.

Przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje szybsza reakcję na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group