Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3841
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przejścia pod kontrolą

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 8 listopada 2019, 8:31
Aktualizacja: Sobota, 9 listopada 2019, 8:18
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Na drogach powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Pieszy kontra pojazd”. Tym razem szczególnym nadzorem objęto przejścia dla pieszych.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili w sumie 65 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 17 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych. Funkcjonariusze nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 5 wykroczenia.

Przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje szybsza reakcję na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jacek 8-11-2019 14:35
200-500 zł to żadna kara finansowa dla kierowcy luksusowego samochodu
~M 8-11-2019 17:19
A niebezpieczne przejścia dla pieszych? Przejście do tesco z podzamcza....sygnalizacja wyłączona, lampy nie działają, ktoś w końcu tam zginie...Kompletnie nic nie widać.Pieszy jest wogóle niewidoczny. Dopiero jak dochodzi do tragedii to wszyscy nagle się budzą i próbują naprawiać zaniechania, zaniedbania czy po prostu urzędnicza głupotę.
~kot 9-11-2019 10:37
a kiedy zaczniecie sprawdzać obowiązki pieszych przed wejściem na jezdnię albo przelatywanie na czerwonym bo na autobus?
~drogówka 9-11-2019 19:15
Tytuł akcji "Pieszy kontra pojazd" nie zawsze oddaje rzeczywistość. Np. moja sąsiadka, obszerna i energiczna kobieta w zderzeniu z samochodem marki Smart, innego mojego sąsiada na pewno byłaby tzw. podmiotem dominującym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group