Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Przetarg na obwodnicę

Czwartek, 23 czerwca 2022, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Przetarg na obwodnicę
Fot. Grzegorz Macko/facebook
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła dziś przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa. Informację o przetargu przekazał wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Planowana inwestycja przebiega w ramach drogi wojewódzkiej 367 i zakłada zarówno budowę obejścia Boguszowa, jak i rozbudowę tzw. serpentyn do granicy administracyjnej Wałbrzycha.

- Tak jak zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu – stało się to w czerwcu 2022 po przygotowaniu całej dokumentacji, a więc idziemy dokładnie z zaplanowanym harmonogramem. Termin składania ofert mija 17 sierpnia – poinformował Grzegorz Macko.

Nowa trasa będzie liczyła ponad 4 km i będzie realizowana etapami. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku 2022-2023 i potrwają do połowy roku 2026.

- Bardzo się cieszę, że nasze starania jako władz województwa odniosły pozytywny skutek. Z całą pewnością nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie m.in. Ministra Michała Dworczyka, z którym wspólnie zabiegaliśmy o pozyskanie tych środków. Dziękuje również władzom miasta, w tym Pani  burmistrz Sylwii Dąbrowskiej za wzorową współpracę na rzecz regionu – dodaje wicemarszałek.

Przypomnijmy - inwestycja ma szanse na realizację dzięki przyznanemu wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Koszt obwodnicy Boguszowa opiewa na ponad 66 milionów złotych, z czego ponad 46 milionów złotych pochodzić będzie z rządowego finansowania.

Twoja reakcja na artykuł?

61
69%
Cieszy
14
16%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group