Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5018
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przetestują autobus

Piątek, 19 czerwca 2020, 13:33
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2020, 9:19
Autor: red
Wałbrzych: Przetestują autobus
Fot. ZDKiUM Wałbrzych
Od dziś przez najbliższe dwa tygodnie operator usług komunikacyjnych, tj. Śląskie Konsorcjum Autobusowe będzie testowało w pełni elektryczny autobus przeznaczony dla komunikacji miejskiej. Testowy pojazd od Mercedes – Benz, to najnowszy produkt o nazwie #eCitaro.

- Już za około dwa lata czeka nas przetarg na nowe autobusy miejskie. Przez najbliższe dwa tygodnie Śląskie Konsorcjum Autobusowe testuje na ulicach naszego miasta w pełni elektryczny autobus przeznaczony do komunikacji miejskiej. Sprawdzamy m.in. jak autobus radzi sobie z górskim ukształtowaniem terenu - informuje prezydent Roman Szełemej.

Jak podaje producent:
„Inteligentne zestrojenie technologii akumulatorów i ładowania, połączenie w sieci z systemami IT i komunikacji oraz wyrazisty, futurystyczny design czyniący z niego nowy standard dla elektrycznych autobusów miejskich.

eCitaro to w pełni dojrzały autobus, przeznaczony do użytkowania w lokalnym transporcie miejskim. Aby uzyskać gwarancję jego przydatności, autobus z napędem wyłącznie elektrycznym został poddany ciężkim próbom. W temperaturach minus 15 stopni Celsjusza na kole podbiegunowym oraz powyżej 30 stopni Celsjusza w gorącej Hiszpanii.

Testy zimowe obejmowały m.in. jazdę po jezdniach o niskim współczynniku tarcia w celu sprawdzenia systemów regulacji dynamiki jazdy i rekuperacji. W lecie #eCitaro sprawdził się podczas wyczerpującej jazdy po mieście oraz na stromych podjazdach i zjazdach w górach Sierra Nevada”.

Dziś nasze #eCitaro testujemy na linii nr 2. Jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie z przewyższeniami na trasie pomiędzy Wałbrzychem, Boguszowem, Kuźnicami oraz Gorcami.

Twoja reakcja na artykuł?

13
48%
Cieszy
4
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
4
15%
Złości
4
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group