Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przewoził więcej oleju napędowego niż wykazywały dokumenty

Środa, 21 lutego 2018, 13:48
Aktualizacja: 13:53
Autor: red
Wałbrzych: Przewoził więcej oleju napędowego niż wykazywały dokumenty
Fot. WITD Wrocław
20 lutego w godzinach porannych w Wałbrzychu na ul. Noworudzkiej, inspektor kłodzkiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował pojazd–cysternę, którym polski przewoźnik wykonywał krajowy przewóz drogowy rzeczy towaru niebezpiecznego (UN 1202 – olej napędowy – w ilości 10392 litrów oraz UN 1203 – benzyna – w ilości 2000 litrów).

Kontrola pojazdu oraz okazanych przez kierowcę dokumentów, a także weryfikacja zgłoszenia SENT, wykazały, że do przewozu zadeklarowana została zaniżona o 2392 litrów ilość przewożonego oleju napędowego.

W związku ze stwierdzoną rozbieżnością w ilości przewożonego a zgłoszonego do przewozu towaru, sporządzono stosowną dokumentację, która zostanie przekazana Służbie Celno – Skarbowej. Kierowca został dopuszczony do dalszej jazdy po dokonaniu wymaganego zgłoszenia w systemie SENT.

Obowiązujące od ubiegłego roku przepisy w zakresie monitorowania przewozu drogowego niektórych towarów mają na celu m. in. przeciwdziałanie wyłudzeniom podatku VAT. Zgodnie z obowiązującymi regulacji Inspekcja Transportu Drogowego jest upoważniona do kontroli w powyższym zakresie, a wiedza i doświadczenie (w tym m. in. znajomość dokumentów oraz regulacji ADR dot. przewozu towarów niebezpiecznych) pozwalają inspektorom na skuteczną weryfikację dokonywanych transportów.

Ujawniona powyżej nieprawidłowość jest kolejną, jaką stwierdzili inspektorzy dolnośląskiej ITD podczas kontroli w ramach systemy SENT.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group