Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4630
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przez Wałbrzych przejechali Ułani

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 15:30
Aktualizacja: 17:43
Autor: red.
Wałbrzych: Przez Wałbrzych przejechali Ułani
Fot. Robert Bajek
Wczoraj, podobnie jak w roku ubiegłym, ulicami naszego miasta przejechali ułani należący do Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, którzy w konnym orszaku wyruszyli ze Stada Ogierów Książ a zmierzali do Szkoły Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu.

W przemarszu oprócz Ułanów udział wzięły także połączone patrole konne Straży Miejskiej z Wałbrzycha i Wrocławia. Po przybyciu na teren Szkoły Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu dowódcy oddziałów zameldowali gotowość do pełnienia służby. Ta cykliczna akcja ma na celu przypomnienie dawnych tradycji i obyczajów, kultywowanych przez Rodzinę 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.

Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich powstało w celu kultywowania i podtrzymywania pamięci i tradycji związanych z dorobkiem 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich II Rzeczpospolitej, 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie oraz 14 Pułku Ułanów Armii Krajowej. Zgodnie ze swoją z tradycją zachowuje bliskie więzi ze Zgromadzeniem Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które zostało założone przez M. Józefę Karską i M. Marcelinę Darowską w Rzymie w 1857 roku a ich macierzystym domem aż do roku 1946 był Jazłowiec. Siostry te prowadzą przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie z internatami dla dziewcząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group