Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6198
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przygotowania do przyjęcia uchodźców

Piątek, 25 lutego 2022, 12:03
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
REGION: Przygotowania do przyjęcia uchodźców
Fot. Miasto Kamienna Góra
Samorządy jednoczą się wokół pomocy dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. Władze Kamiennej Góry, gminy wiejskiej Kamienna Góra, Lubawki i Marciszowa przygotowują się do przyjęcia fali ukraińskich uchodźców.

Rano w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza rozpoczęło się spotkanie wójtów, burmistrzów, szefów zarządzania kryzysowego oraz komendantów policji i straży pożarnej z powiatu kamiennogórskiego. Wszystkie samorządy poszukują miejsc, w których można byłoby zakwaterować przybyszów z Ukrainy.

- Nie jest to proste, ale postaramy się zrobić wszystko, aby pomóc uchodźcom - zapowiedział burmistrz Janusz Chodasewicz. - W tej sprawie będziemy rozmawiali z gestorami bazy hotelowej oraz z osobami dysponującymi nieruchomościami na wynajem. Jestem przekonany, że kamiennogórzanie nie pozostaną w tej sprawie obojętni.

Burmistrz zaapelował także do mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w tym zakresie, o informowanie o możliwościach lokalowych. W tej sprawie należy kontaktować się z biurem zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta w Kamiennej Górze (tel. 75 64 55 136).

Dalsze działania samorządów będą uzależnione od dyspozycji i środków przekazanych przez wojewodę dolnośląskiego. Uczestnicy spotkania dostrzegli również potrzebę udzielania pomocy psychologicznej uczniom miejscowych szkół. Informacje o tragicznych skutkach wojny mogą wywoływać negatywne reakcje wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Pojawił się też apel do mieszkańców o nieuleganie zakupowej panice, która pojawiła się po informacji o wybuchu wojny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
1
14%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group