Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4382
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przyjadą kolejni uchodźcy

Niedziela, 6 marca 2022, 8:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
REGION: Przyjadą kolejni uchodźcy
Fot. UMWD
Samorząd Województwa Dolnośląskiego wysłał w nocy z soboty na niedzielę (z 5 na 6 marca) z Legnicy, przez Wrocław do Przemyśla, kolejny Pociąg Humanitarny Kolei Dolnośląskich, który jest gotowy zabrać na pokład kilkaset obywateli Ukrainy uciekających przed wojną.
- Jako Samorząd Województwa Dolnośląskiego deklarowaliśmy pełną gotowość do wysłania kolejnego pociągu humanitarnego. Nasz regionalny przewoźnik - Koleje Dolnośląskie - wyruszy w stronę granicy polsko-ukraińskiej, aby bezpiecznie i sprawnie przetransportować na Dolny Śląsk obywateli Ukrainy uciekających przed wojną - mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wysłanie kolejnego pociągu humanitarnego jest odpowiedzią Samorządu Województwa Dolnośląskiego na potrzebę zorganizowania transportu kolejowego wyrażoną przez Województwo Podkarpackie. Przed kilkoma dniami Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski zaapelował do Marszałków wszystkich województw w Polsce, aby współpracować i organizować transport kolejowy z granicy polsko-ukraińskiej do różnych regionów w całej Polsce, pomagając obywatelom Ukrainy uciekającym z ogarniętego wojną kraju.

Pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich będzie składem, który utworzono z połączenia 3 nowych pojazdów hybrydowych. Pociąg będzie 9 członowy, a jego długość przekracza 180 metrów. Tej wielkości pociąg pozwoli zabrać na pokład nawet 600 osób. Pociąg Kolei Dolnośląskich przejedzie w obie strony blisko 1200 kilometrów. Skład wyjedzie z Dolnego Śląska około północy i w godzinach porannych w niedzielę 6 marca dotrze do Przemyśla. Przyjazd powrotny na Dworzec Główny we Wrocławiu spodziewany jest w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Na pokładzie pociągu humanitarnego obok załogi Kolei Dolnośląskich pojedzie drugi raz Krzysztof Maj z zarządu województwa, koordynujący działania ze strony samorządu Dolnego Śląska oraz wolontariusze i tłumacze języka ukraińskiego z Fundacji Ukraina.

We wtorek 1 marca z Legnicy przez Wrocław pojechał do Przemyśla wysłany przez dolnośląski samorząd pierwszy pociąg specjalny, który zabrał z Przemyśla ponad 430 osób i bezpiecznie przetransportował ich na Dolny Śląsk.

Twoja reakcja na artykuł?

4
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
29%
Złości
8
47%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group