Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4764
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź i posłuchaj o spotkaniu podróżniczym

Wtorek, 20 lutego 2018, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź i posłuchaj o spotkaniu podróżniczym
Fot. organizatorzy
Wszystkich ciekawych świata i kochających podróże serdecznie zapraszamy na Spotkanie Podróżnicze „W stronę Marrakeszu i nie tylko”, 22 lutego o godz. 17.00 do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze. Wstęp bezpłatny.

Nasi goście opowiedzą o swojej podróży do Maroko, podzielą się ciekawymi historiami o ludziach, zwyczajach, przygodach napotkanych w czasie swoich podróży, a także o spotkaniu z dziećmi i ich opiekunami, którzy byli w Wałbrzychu podczas projektu Brave Kids. Będą to trzy odsłony poznania tego ciekawego kraju. Pokażą zdjęcia, filmy, pamiątki z podróży. Ich celem podróży nie były zabytki, atrakcje turystyczne, ale poznanie ludzi i ich świata. Pokonali prawie 8 tys. km w powietrzu, w Maroko przejechali ponad 1300km i przeszli…

Goście prowadzący spotkanie:

Aneta Skórnicka, podróżnik, rysownik, trener myślenia wizualnego, autorka warsztatów dla dzieci o tematyce podróżniczej, artystycznej i międzykulturowej. Związana z projektem Brave Kids od kilku lat jako rodzina goszcząca, koordynator liderów grup artystycznych oraz autorka trzech edycji katalogu Brave Kids (2015, 2016 i 2017). Na co dzień pracuje jako ilustrator, graphic recorder, reporter rysunkowy i edukator. W podróży najbardziej ceni sobie spotkania z drugim człowiekiem.

Sebastian Stalka, wałbrzyski wolontariusz związany z wałbrzyskim Brave Kids od 2014r. Marzył, aby odwiedzić brave’owe dzieci i jego marzenie spełniło się. To jego pierwsza tak daleka podróż i zapewne nie ostatnia. Jako licealista planuje kolejne wyprawy.

Magdalena Sawicka, animatorka kultury, koordynatorka projektów międzynarodowych. Prowadzi projekty, programy w obszarach edukacji wielokulturowej, edukacji globalnej. Od kilku lat jest związana z Brave Kids, jest rodziną goszczącą, wolontariuszem, koordynatorem i organizatorem projektu. Po 6 letnim działaniu w Brave Kids w Polsce i zagranicą miała możliwość kolejnego wyjazdu i spotkania się z uczestnikami tego wyjątkowego projektu, tym razem w Maroku. Poznała ich otoczenie i zobaczyła jak wpłynął na nich udział w Brave Kids. Ten wyjazd był kolejnym etapem projektu, przyniósł bardzo pozytywne efekty i prowadzi do współpracy polsko-marokańskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group