Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5429
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Przyjdź i skorzystaj ze specjalistycznych porad

Piątek, 22 lutego 2019, 6:35
Autor: red
powiat wałbrzyski: Przyjdź i skorzystaj ze specjalistycznych porad
Fot. red
Uwaga mieszkańcy Powiatu Wałbrzyskiego! Każda osoba, która potrzebuje wsparcia lub porady za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, ma możliwość skorzystania z PORADNICTWA SPECJALISTYCZNEGO.

Poradnictwo specjalistyczne, w szczególności prawne, psychologiczne i rodzinne, jest świadczone osobom i rodzinom, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, bez względu na posiadany dochód. Poradnictwo prawne realizuje się przez udzielanie informacji o obowiązujących przepisach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, ochrony praw lokatorów. Poradnictwo psychologiczne realizuje się przez procesy diagnozowania, profilaktyki i terapii.
Poradnictwo rodzinne obejmuje problemy funkcjonowania rodziny, w tym problemy opieki nad osobą niepełnosprawną, a także terapię rodzinną.

W siedzibie Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu w ramach specjalistycznego poradnictwa przyjmują:

I. Specjalista ds. osób PFRON – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 tel. 74 66 66 322 lub 74 66 66 321.

Formy wsparcia i pomocy:

- poradnictwo w zakresie rehabilitacji społecznej,
- udzielanie informacji o uprawnieniach przysługujących osobom niepełnosprawnym, formach pomocy i instytucjach odpowiedzialnych za ich realizację.

II. Specjalista pracy z rodziną / pracownik socjalny (obszar pomocy społecznej oraz pieczy zastępczej) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 tel. 74 66 66 307.

Formy wsparcia i pomocy:

- poradnictwo rodzinne,
- udzielanie informacji o formach pomocy rodzinie i instytucjach odpowiedzialnych za ich realizację,
- wsparcie osób i rodzin znajdujących się w kryzysie.

III. Psycholog / terapeuta – środa, czwartek i piątek poradnictwo udzielane jest po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub osobistym albo za pośrednictwem pracownika socjalnego tel. 74 66 66 307.

Forma wsparcia i pomocy:

- pomoc psychologiczna (poradnictwo, terapia),
- psychoedukacja i poradnictwo wychowawcze,
- poradnictwo i terapia indywidualna,
- konsultacje rodzinne.

IV. Poradnictwo prawne

Forma wsparcia i pomocy:

- Klienci Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu w zakresie realizowanych zadań z zakresu ustawy o pomocy społecznej, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, mają dostęp za pośrednictwem PCPR-u do obsługi prawnej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

- Mieszkańcy potrzebujący porad prawnych w innym niż w/w zakresie mają możliwość skorzystania z Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, który zlokalizowany jest również w Starostwie Powiatowym (pok. 13 na parterze) w następujących godzinach:

- poniedziałek w godz. 9.00 – 13.00
- wtorek w godz. 12.30 - 16.30
- środa, czwartek, piątek w godz. 9.00 – 13.00.

Osoby znajdujące się w kryzysie mogą również uzyskać nieodpłatnie specjalistyczne poradnictwo prawne w Ośrodku Interwencji Kryzysowej
w Wałbrzychu ul. Ogrodowa 2a tel. 74 840 57 72 lub 74 840 57 67.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group