Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4916
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź na wystawę fotografii

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź na wystawę fotografii
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii Anity Włodarczyk. W sobotę 27 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się ona w „Galerii na Piętrze” przy ul. Wysockiego 29.

Urodziłam się w 1975 roku i wychowałam w Sulechowie. Jest to niewielkie miasteczko w okolicach Zielonej Góry. W szkole podstawowej moim ulubionym przedmiotem była plastyka oraz technika. W wolnych chwilach głównie malowałam lub rysowałam. Po podstawówce dostałam się do technikum gastronomicznego. Pamiętam do dzisiaj uczucie braku takiego przedmiotu jak plastyka. Porzuciłam pasję malowania na rzecz przedmiotów ścisłych. W wieku 16 lat zainteresowałam się fotografią. Dostałam pierwszy analogowy aparat. Głównie fotografowałam ludzi z mojego otoczenia jak i rodzinę. Moje zainteresowania przedmiotami ścisłymi wpłynęły na to, że wybrałam kierunek fizyka – optyka. Na studiach jednym z przedmiotów była fotografia, na której poznałam tajniki ciemni oraz dowiedziałam się dużo o reportażu. Nadal głównie fotografowałam osoby które znałam, z którymi się spotykałam, a nawet mieszkałam. W 2003 roku zamieniłam aparat analogowy na aparat cyfrowy. Był to okres w którym głównie fotografowałam swojego syna. Aparat cyfrowy przyczynił się do tego, że fotografowałam codziennie. W 2010 roku kupiłam cyfrową lustrzankę. Jednak sprzęt mnie jakoś przeraził i nim się do niego przekonałam minęło ponad pół roku. Bardzo pomocny był dla mnie kurs internetowy na który zapisałam się do Akademii Fotografii Dziecięcej. Dostałam ogromną dawkę wiedzy na temat portretu, emocji, kompozycji jaki i obróbki oraz z obsługi aparatu. Każda lekcja kończyła się zadaniem, oczywiście fotograficznym. W 2012 roku rozpoczęłam przygodę z portretowaniem modelek i modeli. Wiedzę czerpałam z książek, Internetu
i filmów. W 2013 roku pojechałam na plener modelowy. Chciałam poznać grono fotografów o tej samej pasji. Sprawdzić się i czegoś nauczyć poprzez podglądanie jak bardziej doświadczeni fotografowie pracują. Dzisiaj mogę powiedzieć, że była to najlepsza dawka wiedzy jaką dostałam w temacie portretowania kobiet i oświetlenia. Oczywiście przy portretach już pozostałam. W 2016 roku kilka moich prac zaprezentowałam na wystawie zbiorczej w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych we Wrocławiu. W 2017 roku miałam pierwsza autorską wystawę pt. „Dark beauty” w Italian Art Coffee we Wrocławiu. „Prace Estery Grabarczyk w portretach”. W 2012 roku zainteresowałam się portretowaniem modelek. Wiedzę teoretyczną miałam, praktyczną w sumie też, gdyż fotografowanie dzieci to również portrety. Jednak nie miałam doświadczenia, jeśli chodzi o pracę z osobą dorosłą. Najłatwiej poprosić koleżankę, aby stanęła przed obiektywem i się trochę pouśmiechała. I od tego właśnie zaczęłam.

Wystawa:
Podczas wystawy prezentowane będą modelki w strojach i biżuterii autorstwa projektantki Estery Grabarczyk .
W 2015 roku Estera podesłała mi kilka swoich prac które pojechały ze mną na plener modelowy. Była to piękna czerwona sukienka i biżuteria. Sukienkę prezentuje modelka Daria Bronsart, a make-up wykonała Grażyna Rybacka. Biżuterię prezentuje modelka Natalia Dzwonkowska, make-up wykonała Natalia Zgórska. Kolejny portret jaki na tym plenerze powstał był z serii dark beauty. Biżuterię wykorzystałam jako czepiec, który prezentuje modelka Valeriya Dybinovskaya, make-up Natalia Zgórska. Bardzo przypadł mi do gustu temat dark beauty, tak że jeszcze w tym samym roku zorganizowałam sesję w tym temacie. Estera przysłała mi fantastyczne czepce i ozdoby do włosów. Modelki prezentujące czepce to Idalia Stach, Anna Bereżańska, make-up wykonała Idalia Stach,
oraz modelka: Daria Utta (make up własny). W 2018 roku zapytałam Estery czy nie miała by czegoś ciekawego do tematu „Flower Power”. Dostałam czerwone maki i w ten sposób powstała „Makowa panienka”. W rolę wcieliła się modelka Kinga Rynia, make-up wykonała Mira Kasprzycka. Zdjęcia prezentowane na tej wystawie, nie są jak widać dziełem jednej osoby. Każda z nas podzieliła się swoją pasją, dzięki której powstał portret.

Zapraszam na wystawę. Anita Włodarczyk

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group