Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Przyjedź do Czarnego Boru na Dni Ziemi Czarnoborskiej

Sobota, 17 września 2011, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:07
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Przyjedź do Czarnego Boru na Dni Ziemi Czarnoborskiej
Fot. organizatorzy
Dni Ziemi Czarnoborskiej to impreza plenerowa organizowana dla wszystkich mieszkańców gminy oraz pobliskich miejscowości.

Czarny Bór to niewątpliwie gmina ludzi z pasją, która ujawnia się w różnych dziedzinach m.in. sporcie, muzyce czy też rękodziele. Można ją również zaobserwować w codziennym życiu lokalnej społeczności – ludzkiej pracy czy też tradycjach. Dni Ziemi Czarnoborskiej to impreza plenerowa organizowana dla wszystkich mieszkańców gminy oraz pobliskich miejscowości. Organizatorzy pragną, aby stały się tradycją, która będzie kultywowana przez wiele kolejnych lat.

Dwudniowy program imprezy zawiera wiele propozycji dla wszystkich zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych - podkreślają organizatorzy pierwszych obchodów Dni Ziemi Czarnoborskiej.

17 wrzesień 2011 roku „DZIEŃ LUDZI Z PASJĄ”:

Już po raz VIII ocenione zostaną dostarczone na konkurs pierogi. Tym razem organizatorzy podjęli decyzję, że konkurs zostanie przeprowadzony na świeżym powietrzu i stąd przenosiny się z hali sportowej na stadion w Czarnym Borze. Pula nagród dla zwycięzców sięga blisko 6 tysięcy złotych. Podczas Festiwalu Pierogowego publiczność będzie mogła spróbować wyrobów osób, firm czy też instytucji uczestniczących w konkursie. Kolejny punkt imprezy to Teatr Kulinarny. W garze o pojemności 3.800 litrów oraz przy użyciu patelni o średnicy 1,6 metra powstanie po raz pierwszy ZUPA CZARNOBORSKA. Podczas teatru odbędzie się konkurs, polegający na odgadnięciu jak największej ilości składników naszej zupy. Występy lokalnych zespołów, m. in. zwycięzcy wałbrzyskiego „Mam talent” – zespołu Wrzask, z pewnością umilą czas wszystkim przybyłym. Zapraszamy także na stoiska, gdzie będzie możliwość obejrzenia, ale przede wszystkim zakupienia lokalnych wyrobów oraz dzieł.

Gwiazdy wieczoru Cesky Ruce i Świnka Halinka rozkołyszą publiczność w rytm melodyjnych piosenek, a gdy słońce dawno zajdzie, atmosferę podgrzeją taniec z ogniem oraz duża ilość lampionów marzeń. Ten dzień zakończy się zabawą taneczną.

18 wrzesień 2011 roku „DOŻYNKI”:

Ten dzień w tradycji plemion słowiańskich to święto plonów, a także dziękczynny zwyczaj ludowy z okazji zakończenia żniw i prac polowych. Uroczystości dożynkowe rozpocznie prezentacja wieńców i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacje wystawców. Nie może zabraknąć także nuty rywalizacji, którą zapewni nam Turniej Sołectw oraz Zawody Strażackie. Potem organizatorzy zapraszają na Biesiadę u Janika, którą poprowadzi nasz czarnoborski Harnaś wraz z kapelą Janicki.

Patronat honorowy nad tegorocznymi obchodami Dni Ziemi Czarnoborskiej obejmują: Izabela Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP oraz Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha.

Wśród zaproszonych gości znajdą się również delegacje z Miast Partnerskich naszej Gminy z: Miasta Nechanice w Republice Czeskiej oraz z Gminy Czarny Bór należącej do administracji samorządu rejonu wileńskiego na Litwie.

Program I Dni Ziemi Czarnoborskiej:

17.09.2011 Dzień Ludzi z Pasją:

16:00 - 17:30 - Kulinarny Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi (pula nagród ponad 6.000 zł)

Kolorowy Festiwal Pierogowy

Teatr Kulinarny Krzysztof Górski ugotuje ponad 10.000 porcji Zupy Czarnoborskiej

Prezentacje ludzi z pasją

Występy lokalnych zespołów muzycznych w tym laureata Wałbrzyskiego Mam Talent zespołu Wrzask,

Gwiazdy wieczoru koncerty zespołów Cesky Ruce i Świnka Halinka

Taniec z ogniem i Lampiony Marzeń

Zabawa taneczna

18.09.2011 Dożynki:

13:30 - Uroczysta Msza ŒŚwięta po góralsku

15:00 - Uroczystości dożynkowe

Prezentacja wieńców i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy

Prezentacje wystawców

Turniej Wsi

Biesiada u Janika

Zawody Strażackie.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group