Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5829
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Przyjęli uchodźców kolacją

Czwartek, 10 marca 2022, 7:44
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Przyjęli uchodźców kolacją
Fot. Miasto Kamienna Góra
Harcerze z Kamiennogórskiego Hufca ZHP przygotowali 40 miejsc dla uchodźców przybywających do Kamiennej Góry. Ośrodek pobytowy mieści się w dawnym gimnazjum przy ul. Lubawskiej.

40-osobowa grupa uchodźców z Ukrainy zasiedliła ośrodek pobytowy urządzony w dawnym gimnazjum przy ul. Lubawskiej. Kamienna Góra zdaje egzamin solidarności z narodem ukraińskim.

- Przyjechały do nas osoby w różnym wieku, najmłodsze dziecko ma trzy tygodnie, a najstarsza pani ma na moje oko około 80 lat. Przyjechali do nas całymi rodzinami. Nasi harcerze, którzy prowadzą ośrodek, starali się zapewnić każdej z nich oddzielny pokój. Gości przyjęliśmy kolacją – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Harcerze z kamiennogórskiego hufca ZHP włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie pomieszczeń w dawnej szkole. Pomagają w nim również wolontariusze i kamiennogórscy restauratorzy, którzy dostarczyli żywność. Został zaangażowany także wydział kryzysowy i organizacyjny urzędu miasta. Obecnie w ośrodku brakuje poszewek na poduszki oraz dziecięcej pościeli. Przydałby się także dwie maszyny do szycia, ponieważ wolontariuszki są gotowe uszyć taką pościel, ale nie mają sprzętu.

- Jeśli, ktoś mógłby je wypożyczyć, proszę o kontakt z ośrodkiem na ul. Lubawskiej – dodaje burmistrz.

W najbliższych dniach spodziewany jest przyjazd kolejnej grupy uchodźców. W ośrodku są przygotowywane kolejne miejsca. W sumie w klasach można zakwaterować jeszcze 30 osób, a w sali gimnastycznej ustawić 75 łóżek.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group